1 iPhone 8, nebo iPhone X?

Nový iPhone bude nejdražší v historii. Má stát přes 32 000 korun

, NOVÉ

Témata: ,

Cena nového modelu od Apple iPhone 8 má být nejvyšší v historii. iPhone 8 by měl v Spojených státech v základní verzi stát 1000 dolarů, v Česku by se tedy cena s daní vyšplhala nad 32 000 korun.

Čekání na nové modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus je možná zbytečné. Podle posledních spekulací americký gigant Apple tradičně v září tohoto roku představí rovnou iPhone 8. O ceně nového očekávaného iPhonu informoval například server digit.in a řada dalších specializovaných médií.

Jeho vysoká cena má být odrazem nových technologií, zakřiveného OLED displeje a bezdrátového nabíjení v dosahu několika metrů od zdroje.

Jedním z důvodů, že Apple nevydá iPhony řady 7s, ale skočí rovnou k revoluční „osmičce“, může být výročí deseti let od vydání prvního iPhonu, které spadá na tento rok.

Spekuluje se také o tom, že nová řada nebude označena číslem 8, ale ponese název iPhone X. Nový model by měl přijít o všechna fyzická tlačítka, zmizet by měl i pro iPhone typický home button.

Poslední model iPhone 7 Plus s pamětí 256 GB Jet Black ve Spojených státech stojí 969 dolarů a u nás je k sehnání za 31 390 Kč. Stále ale jde o nejdražší verzi. Pokud by cena 1000 dolarů platila pro základní model, ceny dalších verzí budou ještě vyšší.

Čtěte také: Nechal si ukrást hacknutý mobil, pak natočil film ze zlodějova života

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.