1 záběry z havárie

VIDEO: Po přistání se rozlomil trup. Kamera zachytila havárii ruského letadla Tu-22

uvnitř video

Témata: , ,

Záběry nehody ruského bombardéru Tu-22M3, které havarovalo v úterý při přistání na severozápadě Ruska, zachycuje amatérské video pořízené poblíž letiště v Oleněgorsku. Letadlo se dostalo do sněhové bouře. Po tvrdém přistání se mu rozlomil trup, pak začal hořet. Tři piloti přitom zahynuli.

Letoun se zřítil při návratu z cvičného letu na vojenském letišti v Murmanské oblasti. „Bombardér Tu-22M3 havaroval při přistávacím manévru v Oleněgorsku,“ sdělil zdroj agentury TASS. Na palubě nenesl žádné zbraně.

Příčinou nehody mohla být chyba pilota ve zhoršených povětrnostních podmínkách. „Bylo zhoršené počasí a letadlo se dostalo do sněhové bouře. V těchto podmínkách podle všeho nastala chyba techniky pilotáže, která vedla k tvrdému přistání. V jeho důsledku se rozlomil trup letounu a vypukl požár,“ dodal zdroj TASS.

Při nehodě zahynuli tři letci. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že „na základě informací z místa (havárie) byli dva piloti převezeni do nemocnice, kde jim byla poskytnuta nezbytná péče“. Jeden z hospitalizovaných však později na následky zranění zemřel.

Strategický nadzvukový bombardér Tu-22M3 vybavený raketami je určen k likvidaci pozemních a námořních cílů. První stroj tohoto typu vzlétl v roce 1977. Posádku tvoří čtyři letci. Ruské letectvo má ve výzbroji více než 100 těchto letounů a část z nich se podílí na vzdušných úderech v Sýrii. Poslední nehoda tohoto typu bombardéru se odehrála v roce 2004 v Novgorodské oblasti, celá posádka tehdy zahynula.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.