2

Stud, úzkost a falešný prorok

Vždy jsem se maximálně snažila mít v náležité úctě prezidenta své země. S prezidentem Václavem Havlem jsem ve většině věcí nemohla souhlasit. Neuměla jsem se nikdy ztotožnit s jeho stylem nepolitického aktivismu, tzv. havlismu. Ale přes všechny mé výhrady, které jsem jako občan měla, svůj mandát vykonával důstojně a slušně. S prezidentem Václavem Klausem jsem v některých věcech také nesouhlasila. Ale když pominu pro mě nepochopitelné amnestii, svůj mandát vykonával také důstojně a slušně. Prezident Miloš Zeman ale za své působení už překročil všechny meze mé představy o slušném a důstojném výkonu mandátu prezidenta. A dnes je to prezident, za kterého se stydím!

Úzkost cítím z této socialistiko-populistické vlády, která je nejhorší vládou od roku 1989 a která nám za necelé čtyři roky svého působení vzala nejvíce svobody od revoluce. Regulace, represe, šmírování, bezbřehé rozdávání z cizího, dotace, podplácení voličů populistickými činy a sliby, podněcování závisti, nenávisti a bonzování mezi skupinami občanů. To jediné po této vládě zůstane.
Sociální demokracie před osmi lety reinkarnovala komunisty na krajích a dovolila jim, aby se znovu nadechli. A pak se strašně divila, když jim začali přebírat jejich elektorát. Byla to ČSSD, kdo si vzal do vlády ANO v čele s jejich vůdcem a falešným prorokem Babišem. A teď se strašně diví, že jim přebírá jejich elektorát. Oni moc dobře věděli, co je Babiš zač a jaké metody vždy používal a bude používat.

Jestli někdo stvořil Babiše, tak je to ČSSD. A to jak v minulosti, kdy všechny svoje největší „kšefty“ dělal za vlád sociální demokracie, a socdem ho v tom nechala pokračovat i v současnosti. Babiš v letech 2012-2013 moc dobře věděl, že musí něco udělat s Agrofertem, protože jeho firma byla přes míru zadlužená desítkami miliard u bank. Pokud by neměl vládní záruky přítoku dotací a financí, pokud by nemohl s bankami vyjednávat z pozice ministra financí, který mj. z toho titulu chodí i na jednání České národní banky a zná tak spoustu detailů z bankovního světa, tak by se celé jeho impérium zhroutilo.

Falešný prorok a rádoby vůdce Babiš měnící své názory se dne na den vypiloval český populismus, demagogii a propagandu téměř k dokonalosti. V současné chvíli představuje se svými metodami, skrytými záměry a temnou minulostí přímé ohrožení celého demokratického a svobodného uspořádání, ohrožení všeho, za co naši předchůdci v roce 1989 bojovali.

Oceňuji proto nyní snahu premiéra Sobotky zastavit pana Babiše, protože tím nepomůže jen sám sobě, ale celé naší republice. A jak se říká, nikdy není pozdě. Jsem velký zastánce tradičních politických stran, protože jedině tradiční politické strany zaručí demokracii v naší zemi a to se všemi nedokonalostmi, které má. Kde končí demokracie a tradiční strany, nastává diktatura. Nic mezi tím v dějinách neexistovalo. Jestli si něco nejvíce přeji, tak aby se politická rivalita vrátila na úroveň férových soubojů pravice a levice, idejí a programů, které představují.

Proberme se dříve než bude pozdě, protože až všechny ty pozlacené koblihy ztvrdnou, vylámeme si na nich všichni zuby a pak nám bude opravdu zle.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.