Poslanec Radim Holeček končí v ODS, mandát si ponechá

Spory v ústecké ODS

Poslanec Radim Holeček končí v ODS, mandát si ponecháNOVÉ
Poslanec Radim Holeček. Foto:

Foto: Wikimedia Commons / David Sedlecký / CC BY-SA 4.0

1
Domov

Echo24

Poslanec Radim Holeček ve středu ukončil své členství v ODS. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se tak podle svých slov rozhodl kvůli dlouhodobým sporům uvnitř ústecké organizace. Poslanecký mandát si ponechá, zůstane i členem klubu. Členem ODS byl od roku 2005.

Holeček řekl, že dlouhodobé spory uvnitř ústecké ODS vyvrcholily minulý týden na oblastním sněmu, který rozhodoval o nominacích na kandidátky pro podzimní volby do poslanecké sněmovny. Současný poslanec, ani jiný z jeho kolegů z místního sdružení centrum neuspěli.

„Byl jsem připraven ODS znovu pomoci získat hlasy voličů v našem strukturálně složitém regionu. Je ale zřejmé, že o moji pomoc již moji spolustraníci nestojí. Přestože animozitám některých mých stranických kolegů, zejména pak těch, kteří jsou nyní ve vedení oblasti, nerozumím, jsem přesvědčen, že svým odchodem mohu pomoci vytvořit prostor pro obnovení komunikace a spolupráce mezi znesvářenými tábory v ústecké ODS,“ řekl Holeček.

Holeček patřil ke kritikům poměrů v ústecké ODS. Vadilo mu například, že zastupitelka ODS navrhla a sama hlasovala pro zvolení komunisty do čela ústeckého obvodu Střekov. Kritizoval také hromadné přechody členů strany mezi jednotlivými místními sdruženími krátce před sněmem. 

Holeček, který vedl kandidátku ODS v podzimních volbách v roce 2013, si mandát poslanec ponechá. „Podpora voličů i počet preferenčních hlasů, které jsem získal ve složité situaci na podzim 2013, mě zavazují i bez stranické příslušnosti dále hájit zájmy občanů ústeckého kraje a mandát dokončit,“ doplnil Holeček. Zůstává i členem poslaneckého klubu ODS.

Čtěte také: ODS půjde do sněmovních voleb s podporou Strany soukromníků