1 Protesty homosexuálů

Na 200 homosexuálů protestovalo u viceprezidentova domu

NOVÉ

Témata:

Lesby a gayové nepřestávají provokovat budoucího amerického viceprezidenta Mikea Pence. Republikánský politik se o homosexuálech v minulosti dost nevybíravě vyjadřoval a příznivci gay komunity mu to nepřestávají připomínat. Naposledy se dvě stovky lidí sešlo v blízkosti Penceova domu a uspořádali tam taneční party přímo na ulici, informuje server televizní stanice CNN.

Mike Pence si na adresu homosexuálů v minulosti nebral servítky. Podle něj homosexuálové nepatří do armády, protože oslabují bojeschopnost jednotky, nemají mít mezi sebou sňatky nebo také chtěl homosexualitu léčit. Právě kvůli takovým výrokům se v homosexuální komunitě netěší velkým sympatiím.

Zhruba dvě stě lidí se sešlo v blízkosti jeho domu a oslavovali svou pohlavní orientaci. „Sešli jsme se tady abychom poslali vzkaz taťkovi Penceovi, že nebudeme tolerovat jakýkoliv náznak fanatismu a nenávisti v naší zemi,“ řekl pro CNN organizátor protestu Firas Nasr. Demonstranti také předělali heslo jeho volební kampaně a na transparentech měli napsáno „Make America Gay Again“.

Podle svědků se na demonstraci sešli různí lidé, kteří ani nejsou homosexuálně orientováni. Na místě prý byly spousty duhových vlajek, třpytek a lidí v pestrobarevných oblecích. Pence ale neměl možnost z blízkosti svého domu demonstraci sledovat. V tu dobu večeřel v Národní galerii.

Tisíce lidí se chystá protestovat proti inauguraci Donalda Trumpa do úřadu. O první viditelnější protest se postaral už ve čtvrtek muž, který se podle policie pokusil upálit před Trumpovým hotelem nedaleko Bílého domu a s popáleninami byl převezen do nemocnice.

Čtěte také: Republikána Pence přivítali sousedé duhovými vlajkami

Čtěte také: Trump představil svého kandidáta na viceprezidenta USA Pence


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.