Zeman: Clintonová neuspokojila manžela, neuspokojí ani Ameriku

Trumpův sympatizant

Zeman: Clintonová neuspokojila manžela, neuspokojí ani AmerikuAKTUALIZOVÁNO
Miloš Zeman. Foto: Foto: Shutterstock.com / Petr Pavluvcik
Domov

ly Echo24

Prezident Miloš Zeman při své nynější cestě po Moravskoslezském kraji vulgárně hovořil o Hillary Clintonové, když si vypůjčil slova jejího protikandidáta Donalda Trumpa. Při besedě v Orlové označil Hillary Clintonovou za špatnou milenku, která tím pádem i špatně povede zemi. Výrokem prý chtěl ukázat, že v politice musí člověk čelit nejrůznějším urážkám.

Zeman kontroverzní výrok pronesl, když se ho jeden z občanů zeptal, jak snáší urážky, které se na něj čas od času slétají. Zeman mu podle serveru Novinky.cz odpověděl, že v politice si člověk na podobné věci musí zvyknout a jako příklad uvedl právě kontorverzní výrok Donalda Trumpa.

„Vezměte si teď americkou prezidentskou kampaň a například výrok Donalda Trumpa o své protikandidátce, který zní: ‚Když nedokázala uspokojit ani svého manžela, nedokáže uspokojit Ameriku.‘,“ odpověděl podle serveru tázajícímu muži.

Trump tímto výrokem demokratickou protikandidátku osočil na Twitteru už před rokem a narážel tím patrně na známou aféru jejího manžela Billa Clintona s Monikou Lewinskou. Ačkoli Trump svůj výrok z Twitteru rychle smazal, ten už se stihl rozšířit po celém internetu.

Volba příštího prezidenta USA proběhne už v úterý a Zeman zopakoval, že by volil republikánského kandidáta. Na setkání s obyvateli Orlové tak převzal i jeho rétoriku, kterým Trump dlouhodobě pobuřuje americké ženy. Český prezident se tak jak vidno nebrání ani výrokům, od kterých se Trump sám distancoval.

Trump jako Reagan?

Prezident odmítá, že by Trump byl populistický a nezkušený. V zářijovém rozhovoru pro idnes.cz přirovnal Trumpa k bývalému prezidentovi a herci Ronaldu Reaganovi, který byl podle jeho názoru jeden z největších prezidentů. Naopak současný prezident Barack Obama podle něj udělal spoustu chyb a Hillary Clintonová by jen pokračovala v nastaveném trendu.

Poslední průzkumy před volbami však favorizují spíše Clintonovou. Oba kandidáti se nyní zaměřují na tzv. swing states, to jsou státy, které nejsou historicky čistě demokratické nebo republikánské a mohou se tak přiklonit na jednu i druhou stranu. Kandidáti se proto snaží v posledních dnech před volbami nalákat voliče především ve státech, jako je Florida, Ohio nebo Severní Karolina, což jsou swing states s velkým počtem volitelů. Ty mohou rozhodnout o konečných výsledcích.

Miloš Zeman je na třídenní návštěvě Moravskoslezského kraje, největší mediální pozornosti se dostalo jeho vystoupení na Slezské univerzitě v Opavě. Besedu s prezidentem bojkotovalo několik desítek studentů, kteří se sešli na alternativních akcích, kde vyjádřili nesouhlas se současnou hlavou státu.

Čtěte také: Bývalí prezidenti Bushové budou hlasovat pro Clintonovou

Mike Tyson, Chuck Norris, Sylvester Stallone, Bruce Willis. Těžké váhy pro Trumpa