Nečetla Korán a chodila na party. Poslední výkřiky atentátnice

Nečetla Korán a chodila na party. Poslední výkřiky atentátniceUVNITŘ AUDIO
Svět

Profil pařížské atentátnice

mc Echo24

Nikdy nečetla Korán a příliš se nezajímala o náboženství. Místo toho ráda chodila na párty, nezávazně se stýkala s muži a svůj volný čas trávila na sociálních sítích. Tak vykreslují evropská média Hasnu Aitboulachcenovou, která byla zabitá pří razii francouzské policie proti atentátníkům v pařížském bytě a o které se myslelo, že se v bytě sama odpálila.

Tato šestadvacetiletá žena, která se narodila ve Francii, byla podle dostupných informací sestřenicí Abdelhamida Abbaouda, který je považován za hlavního organizátora pařížských útoků ze 13. listopadu. Oba zemřeli během středeční policejní razie na čtvrť Saint Denis.

Na přiloženém audio záznamu jsou zřejmě slyšet poslední výkřiky ženy před detonací. Před tím, než  došlo k odpálení bomby, křičela „Pomozte mi! Pomozte mi! Já nejsem jeho přítelkyně.“

Na tomto videu ABC News je pak ve 48. vteřině jiný záběr. Je na něm vidět samotná detonace, jejíž síla vysklí okna bytu.

Na základě výpovědí jejího bratra, přátel i sousedů byla Aitboulachcenová extrovertní dívka, které se kvůli oblibě v kovbojských kloboucích přezdívalo kovbojka. Často prý chodila na párty, kouřila, popíjela alkohol a často byla viděna s různými muži. Stejně jako obyčejná mladá Francouzka používala make-up, nosila šperky, fotila si selfie a trávila čas na Facebooku.

Podobný obraz se médiím podařil složit i o jejím bratranci. Také Abbauod se dle výpovědí jeho bývalé ženy a sestry nezúčastňoval modliteb v mešitách, holdoval alkoholu a kouřil „alarmující množství jointů, přinejmenším 3 až 4 denně“.

Čtěte také: ON-LINE: Strůjce atentátů je mrtvý. Jeho sestřenice se odpálila

Její bratr Youssouf Ait Boulahcen prohlásil, že se vůbec nezajímala o náboženství. ,,Korán nikdy nečetla,“ uvedl pro Daily Mail. Podle něj navíc začala muslimský závoj nosit teprve před měsícem. A až během nedávné doby se také zřejmě radikalizovala.

,,Žila ve svém vlastním světě. Nezajímala se o studium náboženství. Neustále měla v ruce mobil, koukala na Facebook nebo WhatsApp,“ dodal její bratr. Podle něj byl jejich vzájemný vztah komplikovaný. ,,Všechno kritizovala. Odmítala rady druhých, nechtěla si dát život do pořádku,“ vypověděl. Často ji prý nabádal, ať zlepší své chování.

Youssouf Ait Boulahcen uvedl, že mu jeho sestra zatelefonoval v neděli večer. ,,Zněla, jako kdyby se rozhodla vzdát se života. Okamžitě jsem sedl do auta a jel ji zkontrolovat. Čekal jsem 15 minut, ale nedostal jsem odpověď. Až ve středu jsem se z televize dozvěděl, že se zabila,“ dodal muž. V té době se policie domnívala, že se žena sama odpálila.

Její rodina se do Francie přistěhovala v 1973 a usadila se v Paříži. Aitboulachcenová se narodila v roce 1989. Její rodiče se brzy rozvedli a ona vyrůstala u pěstounů. Údajně měla blízký vztah s otcem, který bydlí v Creutzwaldu.

Související články