Kritický den pro pražské metro, od rána stálo třikrát

Náročný den pro cestující v metru

Kritický den pro pražské metro, od rána stálo třikrátAKTUALIZOVÁNO
Konečná stanice metra A Nemocnice Motol. Foto:

Foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

1
Domov

drb Echo24

Cestující pražské hromadné dopravy zažívají náročný den. Brzy ráno stálo metro B po srážce s osobou v kolejišti, následně byla uzavřena stanice Staroměstská a po poledni přestaly jezdit vlaky na lince A mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru. Příčinou poslední mimořádnosti je porucha izolátoru na trati.

Poslední mimořádnost v pražském metru nastala ve čtvrtek po poledni, konkrétně ve 12:35. V kolejišti se začaly objevovat jiskry a železniční přeprava byla následně přerušena. „Jedná se o poruchu izolátoru na trati, příčina se bude teprve vyšetřovat, nemělo by to ale mít souvislost s aktuálními vydatnými dešti,“ řekla deníku Echo24 mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková. Vlaky mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru, tedy mezi nejfrekventovanějšími stanicemi této linky, hodinu nejezdily.

Během rána a dopoledne se cestující v metru potýkali i s jinými problémy. V 6:18 spadla pod vlak ve stanici Invalidovna na lince B osoba. Kvůli tomu vlaky nejezdili mezi Florencí a Českomoravskou téměř hodinu a půl. Událost se stala během ranní špičky.

Před desátou hodinou dopolední byla také na několik minut uzavřena stanice Staroměstská na lince A kvůli poruše eskalátorů. To přitom nebylo poprvé. Eskalátory zde v minulých týdnech už porouchané byly a stanice musela být několikrát uzavřena. Stejně jako ve čtvrtek dopoledne, i předtím zastávkou vlaky jen projížděly a nezastavovaly.

S problémy se během deštivého čtvrtka potýkala i železniční doprava. Na trati mezi Radotínem a Dobřichovicemi se sesul svah a vlaky zde jezdí jen po jedné koleji. Nabírají zpoždění od 5 do 20 minut a vybrané spoje mohou být během dopravní špičky i odřeknuty. Jednokolejný provoz na traťovém úseku má navíc podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty trvat až do pátku, uvedl na Twitteru pražský magistrát.

Čtěte také: Praze hrozí kvůli lijákům povodeň. V Černošicích evakuovali školu