1 GLOBÁLNÍ TRH S PIVEM

Lidé vloni vypili méně piva. Můžou za to hlavně Rusové a Brazilci

, NOVÉ

Témata: ,

Lidé nakoupili o 1,8 procenta menší množství alkoholického piva, než kolik si pořídili v loňském roce. To zároveň znamená, že spotřeba piva celosvětově klesla nejvíc za posledních pět let. Vyplývá to ze zprávy společnosti organizace International Wine and Spirits Record (IWSR), na kterou upozornil upozornil server britské BBC

Pivo tak má podle zprávy největší podíl na poklesu spotřeby všech alkoholických nápojů za loňský rok. Ta se snížila o 1,3 procenta. BBC poznamenala, že také v globálním měřítku je pokles nejnižší za posledních pět let. 

Podle britského serveru souvisí množství vypitého alkoholu s vývojem ekonomiky, se kterým pak spotřeba alkoholických nápojů souběžně roste nebo klesá. Tři z největších trhů s pivem, kterými jsou Čína, Brazílie a Rusko, čelily v loňském roce ekonomickému poklesu nebo stagnaci, což se právě promítlo také do spotřeby piva. 

Zdaleka největší pokles ve spotřebě piva zažilo Rusko, kde ho lidé vypili o 7,8 procenta méně. Číňané spotřebovali o 4,2 procenta méně a v Brazilci o 5,3 procenta.

Nicméně zpráva IWSR předpověděla, že v příštích pěti letech by o pivo měli mít větší zájem asijské země a také státy v subsaharské Africe. To ze zprávy IWSR citoval server The Drinks Business. Za statistikou stojí společnost International Wine and Spirits Record sídlící v Londýně, která monitoruje údaje z trhu s alkoholickými nápoji.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Příjemné srovnání. Nejlevnější pivo je v Praze

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.