1 Kontroverzní výrok

Kdo zakřičí „Alláhu akbar“ bude zastřelen, vyhlásil benátský starosta

, NOVÉ

Témata: , ,

Starosta Benátek Luigi Brugnaro prohlásil, že kdokoliv, kdo zakřičí na náměstí svatého Marka „Alláhu akbar“ by měl být zastřelen. Svůj kontroverzní názor pronesl na konferenci, které se účastnili i další italští starostové, informuje deník The Times.

Prohlášením Brugnaro reagoval na nedávné teroristické útoky ve Španělsku, kde islámističtí útočnici zabili patnáct lidí. „Na rozdíl od Barcelony, kde neměli dostatečnou ochranu, my jsme na pozoru. Jestli někdo vběhne na náměstí svatého Marka křičíc „Alláhu akbar“, tak ho sejmeme. Před rokem jsem říkal, že po čtyřech krocích, dnes říkám, že po třech,“ řekl starosta.

„Alláhu akbar“, čili Bůh je veliký, je tradiční muslimské zvolání, často používané džihádisty těsně před útokem.

Brugnaro taktéž připomněl zatčení čtyřech lidí podezřelých z napojení na terorismus v březnu. „V Benátkách jsme zatkli čtyři teroristy, kteří chtěli vyhodit do vzduchu Ponte di Rialto a kteří tvrdili, že chtějí za Alláhem. Ale my je pošleme rovnou za Alláhem, ještě předtím než stihnou napáchat jakoukoliv škodu.“

Náměstí svatého Marka i Ponte di Rialto patří mezi hlavní turistické atrakce v Benátkách.

Nejde o první kontroverzní výrok benátského starosty. V roce 2015 prohlásil, že zakáže v Benátkách průvody gayů a nazval je „klauniádou, vrcholem kýče.“ Rovněž nařídili z veřejných knihoven odstranit dětské knížky, ve kterých vystupují rodiče stejného pohlaví.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Přeplněné Benátky začínají s omezováním počtu turistů

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.