1 Miloš Zeman

Zeman už má vlastní epitaf. O blbcích. A přijetí eura dočasně nechce

AKTUALIZOVÁNO

Témata:

Během léta prý prezident Miloš Zeman vymyslel epitaf na svůj náhrobní kámen. „Je mi už sedmdesát a průměrně se muži dožívají pětasedmdesáti let,“ řekl Zeman. Chtěl by, aby na jeho náhrobním kameni stálo: „Zde leží člověk, který každého blbce rozzuřil do nepříčetnosti.“ Prezident to uvedl v neděli ve svém pravidelném vystoupení v Pressklubu rádia Frekvence 1, kam přesídlil po svém nechvalně známém odchodu z Českého rozhlasu.

Miloš Zeman se rovněž vyjádřil k možnosti zavedení eura v Česku a tady svůj postoj přehodnocuje, alespoň prozatím. Protože čekal, že EU a eurozóna se bude chovat zodpovědně a vytlačí Řecko ze svých řad a on nechce, aby čeští daňoví poplatníci platili za Atény, tak „dočasně pozastavuji svůj tlak na zavedení eura“. Ale jakmile Řecko nebude v eurozóně, tak svůj tlak Zeman obnoví.

Pozornost se soustředila logicky také na aktuální uprchlickou krizi. „Před ilegálními imigranty, a já zdůrazňuji to slovo ilegální, se musíme bránit vlastními silami. Musíme je zastavovat na hranicích a vracet je podle dublinských dohod do zemí, odkud přišli, tedy většinou do sousedních zemí,“ řekl Zeman.

Za ekonomické uprchlíky považuje například uprchlíky z Eritreje, protože tam podle něj žádná válka není. Eritrea je země, kde sice válka není, ale panuje zde jeden z nejrepresívnějších režimů světa. Zemi se přezdívá „Severní Korea Afriky“. V zemi je kolem 10 000 politických vězňů. A obyvatelé jsou zde vystaveni prakticky neomezené nucené vojenské službě, která může trvat desetiletí.

Za jedno z rizik současné imigrace považuje, že k nám Islámský stát v rámci vlny vyšle „spící buňky“.

Vybírání peněz za užití jména Václava Havla označil Miloš Zeman za „hyenismus“. „Ten, kdo za to vybírá poplatky, v podstatě porušuje odkaz Václava Havla. Myslím, že on by byl první, který by proti tomu protestoval,“ řekl Zeman.

Za nejvýznamnější čin a úspěch svého dosavadního působení, tedy za dva půl roku, považuje prezident, že dokázal zabránit pokračování vlády Petra Nečase, která „byla de facto vládou Miroslava Kalouska“. A to proto, že byla neschopná a bránila v rozvoji české ekonomiky.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.