Čečenský sebevražedný atentátník zabil čtyři policisty

Čečenský sebevražedný atentátník zabil čtyři policisty
Vojáci na místě atentátu. Foto: Print Screen / Twitter / narwhal8915
2
Svět
Echo24
Sdílet:

Čtyři policisty zabil a další čtyři zranil sebevražedný atentátník v Grozném, metropoli autonomního Čečenska na neklidném ruském severním Kavkazu. Podle ruského ministerstva vnitra se policistům nicméně podařilo odvrátit velký atentát, který si mohl vyžádat až tisíce obětí.

Atentátník měl totiž v úmyslu přejít přes policejní kontrolu a odpálit nálož na koncertu konaném ku příležitosti městského svátku. Ten připadá na den narození prezidenta autonomní republiky Ramzana Kadyrova, loajálního spojence Moskvy.

,,U bezpečnostních rámů u koncertního sálu si službu konající policisté povšimli podezřelého mladíka. Když se policisté rozhodli jej zkontrolovat a zjistit jeho totožnost, muž se vyhodil do povětří," uvedla policie podle agentury Interfax. Policie také dodala, že zatím nejsou zprávy o ztrátách na životech civilistů.

Neuvedený policejní zdroj uvedl, že atentát údajně spáchal devatenáctiletý Opti Muradov z Grozného, který na místě zahynul. Policisty, kteří za cenu vlastních životů odvrátili teroristický útok a zachránili tisíce životů, se chystá ministr vnitra Vladimir Kolokolcev vyznamenat.

Zpravodajský server newsru.com připomněl, že obětí atentátu se na podobném slavnostním shromáždění na stadionu v Grozném stal dne 9. května 2004 otec a předchůdce nynějšího vládce Čečenska Ramzana Kadyrova Achmat.

Čtěte také: ...v Doněcku není ani jeden čečenský voják, dušuje se Kadyrov

Sdílet:

Hlavní zprávy