Konec klávesnic? Facebook chce umožnit psát pomocí myšlenek

Sci-fi technologie

Konec klávesnic? Facebook chce umožnit psát pomocí myšlenekNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

FOTO: Shutterstock

1
Svět

Echo24

Facebook hodlá vyvinout technologii, která bude umět číst myšlenky. Ohlásila to Regina Duganová, šéfka tajné divize Facebooku Building 8. Ta má za úkol vyvíjet špičkovou technologii, která je zatím spíše ve sféře sci-fi. „Co kdybyste mohli psát přímo ze svého mozku?“ zeptala se rétoricky Duganová během technologické konference Facebooku, známé jako F8.

Vyvíjená technologie by měla počítači dovolit přístup k myšlenkám a psát je přímo na obrazovku. Díky tomu by člověk mohl napsat až 100 slov za minutu, což je asi pětkrát více než je průměrná rychlost psaní na mobilu. Technologie by neměla číst veškeré myšlenky, ale měla by umět interpretovat, které si chceme nechat pro sebe a které svěřit obrazovce.

Facebook se snaží o vyvinutí i dalších, zatím nepřestavitelných, technologií. Pracuje na výzkumu procesu, který by umožnil lidem „slyšet“ skrze jejich kůži, rovněž financuje výzkum „rozšířené reality“. Ta by měla fungovat pomocí brýlí a mohla by zobrazovat nejrůznější pomůcky a informace, se kterými by člověk mohl poté interagovat.

Podle deníku Wall Street Journal by nové technologie měly hlavně pomoci postiženým lidem. Například hluchým a těm co nemohou požívat své ruce. Fanoušky si však zřejmě najdou i mezi širokou veřejností.

Čtěte také: Facebook zablokoval oficiální účet ruské ambasády místo falešného