Nakopejte antisemity, vyzval židy oscarový producent

řeč na galavečeru

Nakopejte antisemity, vyzval židy oscarový producentNOVÉ
Svět

mz Echo24

Známý hollywoodský producent a držitel Oscara Harvey Weinstein v rámci boje proti antisemitismu vyzval židy, aby „vstali a nakopali zadek“ všem, kteří nenávist vůči nim podporují nebo dokonce šíří. „Budeme se muset organizovat skoro jako mafie,“ zavtipkoval. Informoval o tom server Hollywood Reporter.

Weinstein, který je proslulý svými trefnými poznámkami, vyzval židy k aktivitě na úterním slavnostním galavečeru pořádaném mezinárodní židovskou organizací pro lidská práva Centrem Simona Wiesenthala v Los Angeles. V rámci ceremoniálu Weinstein převzal Humanitární cenu, kterou organizace pravidelně uděluje.

Židovská tématika je 63letému Weinsteinovi blízká i v rámci jeho filmové práce. V roce 2009 produkoval akční snímek Quentina Tarantina Hanební pancharti. Na ten si vzpomněl i v rámci své děkovné řeči. „Škoda, že všechny filmy nemohou být jako Hanební pancharti, kde Hitler dostane přesně, co si zaslouží,“ řekl. 

„Zatímco se musíme snažit porozumět našim arabským a islámským bratrům, musíme zároveň pochopit, že všichni ti šílení mizerové (islámští extrémisté) zabíjí na vlastní pěst. Zabíjí své sousedy, příslušníky různých ras. A na rozdíl od druhé světové války, kdy jsme nezareagovali okamžitě a poté za to tvrdě zaplatili, musíme nyní zareagovat hned. Nemůžeme těmto padouchům dovolit, aby vyhráli,“ řekl.

Weinstein, který je zároveň zakladatelem společnosti Miramax, v minulosti obdržel Oscara za snímek Zamilovaný Shakespeare a sedm divadelních cen Tony za produkci úspěšných muzikálů Producenti nebo Billy Eliott. Společně se svým bratrem Bobem vlastní filmové studio Weinstein Company.

Čtěte více: Obama je zklamaný z Netanjahua kvůli Palestině

VIDEO: Věřící proklínali Židy. Pak mešitou otřásl výbuch