1 Konec svobody projevu

Berlín začne s cenzurou údajných sexistických billboardů

, NOVÉ

Témata: , , ,

Levicová koalice vládnoucích stran v Berlíně, se chystá k hromadnému zákazu billboardů se sexuálním kontextem. Radní složení z řad sociálních demokratů (SPD), Zelených a komunistické Levice se na cenzuře dohodli již při převzetí moci v minulém roce. Levice ovšem nyní hodlá se zákazem ještě přitvrdit. Informuje o tom německá verze serveru The Local.

V koaličním ujednání vládnoucích stran bylo rozhodnuto o zákazu reklam, které „sexualizují“ ženy na billboardech pronajatých městem. List Tagesspiegel v pondělí uvedl, že koaliční rada navíc nyní plánuje zakázat jakékoliv reklamy, u kterých bude zdání, že působí sexisticky. Je tomu tak na návrh Levice a koaličními partnery ze Strany zelených a SPD byl akceptován.

Levice, jedna z koaličních stran, chce zakázat také reklamy, ve kterých jsou znázorněny krásné ženy, které jsou zároveň „slabé, hysterické, hloupé, šílené, naivní nebo úplně pod vlivem svých emocí“. Měly by být zakázány také sexistické reklamy, na kterých jsou oblečení muži a naproti tomu spoře oděné ženy. Takové reklamy mají podle koalice vytvářet dojem, že pohlaví si nejsou rovna. Zda je reklama sexistická či nikoliv má nově rozhodovat speciální tým cenzorů-expertů.

Proti návrhu jsou křesťanští demokraté (CDU) nebo Svobodní demokraté (FDP). Podle CDU nemá vládnoucí koalice „právo zasahovat do svobodného podnikání“. Představitelé FDP zase protestují, že to co je na billboardech, je chráněno prostřednictvím zákona o svobodě projevu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Berlín vytvořil plán, jak zatočit s neposlušnými státy. Juncker je proti

Sexismus? Satanismus? Divadelní plakát vyvolal pozdvižení

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.