6 TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

Rukavice ze psů? Made in China. Kůži jim stahují zaživa

, NOVÉ

V čínských továrnách se vyrábí rukavice a boty ze psí kůže. Ochránci zvířat z organizace PETA zveřejnili fotografie hotových produktů a videozáznam z jedné továren. Jde o další příklad krutého zacházení se zvířaty v Číně, píše web The Independent.

Asijská pobočka organizace PETA sledovala šest továren zpracovávajících psí kůže v provincii Ťiang-su přibližně rok. Podařilo se jim získat fotografie hotových rukavic i výrobního procesu. Na jednom ze snímků leží na velké kupě zabitá zvířata. Na dalším už je vidět vysoušení kůží.

PETA se při vyšetřování zaměřila také na jatka. V jednom ze tří zařízení pořídili aktivisté videozáznam zabíjení psů. Zaměstnanci zvířata mlátí kovovou tyčí, podřezávají jim hrdla a následně je stahují z kůže. Někteří psi se při tom ještě hýbou.

Informace o obchodování s psími produkty potvrdila také agentura Reuters v reportáži o zpracovávání psí kůže z provincie Che-pej na severu Číny.

Medvědí žluč a tygří kosti

Čína čelí kritice ochránců zvířat také kvůli týrání medvědů a tygrů. Medvědi se chovají kvůli žluči, která je součástí receptů tradiční čínské medicíny. Její odběr se provádí zaživa a medvědům způsobuje velkou bolest. Na chovných farmách zvířata často trpí podvýživou a infekčními chorobami.

Z podobných důvodů Číňani chovají a zabíjejí také tygry. Tygří kosti se používají například k léčbě revmatismu. Obchoduje se také s tygřími kožešinami a masem.

,