Lidový politik kupuje auto na splátky. Na ruce švýcarské hodinky

Ruský politik se stal terčem vtipů

Lidový politik kupuje auto na splátky. Na ruce švýcarské hodinkyNOVÉ
Ruský politik v nové Ladě a se švýcarskými hodinkami. Foto: FOTO: Twitter/Mikhail Golub
1
Svět

bp Echo24

Petrohradskému politikovi z Putinovy a Medveděvovy strany Jednotné Rusko se příliš nevyplatila snaha, aby vypadal jako vlastenec a šetřivý člověk zároveň. Vitalij Milonov se chlubil novým autem ruské výroby, ale na ruce měl luxusní švýcarské hodinky, které jsou dražší. Stal se proto nejen terčem vtípků na sociálních sítích, ale zajímají se o něj také bojovníci proti korupci. Informovala o tom britská stanice BBC.

Právník Milonov, který je členem zákonodárného shromáždění Petrohradu, se koncem loňského roku rozhodl investovat do auta Lada Vesta, které stojí 657 tisíc rublů. Polovinu zaplatil rovnou a zbytek slíbil dodat během následujících tří let. Ke koupi nového automobilu dokonce podle BBC přizval televizní štáb.

Jenomže na záběrech nezaujal novým autem jako spíš luxusními hodinkami, které mu vykoukly zpod bundy. Jedná se o výrobek švýcarské značky Ulysse Nardin. Milonov měl na zápěstí typ Maxi Marine Chronograph, jehož cena je víc jak 730 tisíc rublů.

Snímky ruského politika z této nepříliš vydařené akce, kterou chtěl získat kladné body u veřejnosti, se okamžitě začaly šířit po sociálních sítích. „Darovala mu je manželka Peskova, potvrdí to,“ utahoval si z něj na Twitteru uživatel. Narážel tím na svatbu prezidentského mluvčího, na které měl hodinky za víc než 37 milionů rublů.

Milonovovy hodinky zaujaly také ruskou nadaci proti korupci politického aktivisty Alexeje Navalného. Na Twitteru na luxusní výrobek upozornil její člen Dmitrij Sucharev.

Petrohradský politik se ale ohradil s tím, že jeho hodinky jsou soukromá záležitost. „Lidé nemají nic lepšího na práci. Hodinky jsou deset let staré. Možná mi je dala babička? Nechci to komentovat. Nikomu do toho nic není,“ řekl na dotaz místních médií. Milonov na sebe v minulosti upozornil dřív, když označil aktivisty za práva homosexuálů jako „nemocné“.

Milonov je členem strany Jednotné Rusko, jejíž předsedou je od roku 2012 Dmitrij Medveděv. Ten na pozici lídra vystřídal Vladimira Putina.

Čtěte také: Mluvčí Putina se ženil, na ruce hodinky za 15 milionů