1 Středočeská kandidátka ČSSD

Středočeskou ČSSD povede do voleb tandem Hamáček-Valachová

, NOVÉ

Témata: , , ,

Středočeskou ČSSD povede do podzimních sněmovních voleb stejně jako před čtyřmi lety nynější předseda dolní komory Jan Hamáček. Dvojkou na kandidátce je odstupující ministryně školství Kateřina Valachová, třetí místo patří poslanci a ekologovi Václavu Zemkovi. Podobu kandidátky v sobotu schválili straníci v referendu, potvrdil Robin Povšík ze středočeské ČSSD. Lídr podle něj získal 85,73 procenta podpory.

Předseda klubu krajských zastupitelů za ČSSD Miloš Petera uvedl, že na čtvrtém místě středočeské kandidátky skončil poslanec Zdeněk Syblík z Kladenska a pátý je Petr Petržílek z Úval u Prahy.

S nominací Valachové nesouhlasili někteří sociální demokraté kvůli kauze sportovních dotací na ministerstvu školství. Výzva kolínské ČSSD, aby Valachová nekandidovala, ale byla spíše ojedinělým postojem.

Valachová se rozhodla rezignovat na funkci ministryně, aby převzala politickou odpovědnost za kauzu, v níž figuruje její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová. Ta je podezřelá z toho, že se domlouvala se šéfem fotbalového svazu Miroslavem Peltou na rozdělování investičních dotací. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) rezignaci Valachové přijal a na její místo navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi jmenovat dosavadního náměstka ministryně Stanislava Štecha. Další postup bude záležet na prezidentovi.

Ve Středočeském kraji v minulých sněmovních volbách zvítězilo hnutí ANO s 20,07 procenta hlasů. Druzí byli sociální demokraté s 18,44 procenta a třetí TOP 09 volilo 14,64 procenta lidí. V těsném závěsu za ní skončila KSČM se 14,41 procenta. K urnám přišlo 61,47 procenta voličů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ČSSD povede v Královéhradeckém kraji do voleb Jan Birke

Volební průzkum: Krize poškodila ČSSD, trochu ztratilo i ANO

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.