Zpěvačka kritizuje uprchlíky. A má prezidentské ambice

Prezidentské ambice

Zpěvačka kritizuje uprchlíky. A má prezidentské ambiceNOVÉ 5
Domov
Kristýna Novotná
Sdílet:

Česko má novou kandidátku na Hrad. Boje o post hlavy státu by se za dva roky v historicky druhé přímé volbě chtěla zúčastnit také zpěvačka a aktivista Jana Yngland Hrušková. Videa s často protiislámskou tematikou mladší sestry „černobílé“ televizní Popelky sledují desetitisíce lidí. Nakolik ji však uživatelé berou vážně, zůstává otázkou, zatím sbírá spíše posměch.

Běženci, islám, ale i kritika vysokoškoláků, používání klávesy Caps Lock nebo nedostatek Karlovarských sucharů v supermarketech. Vlogy Hruškové na sociálních sítích zhlédly desetitisíce lidí. Uprchlická krize je přitom pro ni v souvislosti s kandidaturou téma číslo jedna, právě negativní zkušenost s uprchlíky z Německa je její hlavní motivací v boji o Hrad.

„Muslimové jsou roztahovační. Nechci, aby se k nám šířil radikální islám, kdy se ženy kamenují nebo chodí v burce a je běžné, že si muslimové berou devítiletou ženu za manželku. České ženy si utrpení islámských žen nezaslouží, právě pro ně jsem zvedla hlavu,“ řekla Hrušková v rozhovoru pro ECHO24.cz.

Na Facebooku Hruškovou sleduje asi 1300 uživatelů, pokud by se v roce 2018 chtěla skutečně o post hlavy státu ucházet, musela by však sesbírat minimálně 50 tisíc podpisů. Cílem Hruškové prý ale pak primárně není získat potřebný počet hlasů, ale to, aby byla vyslyšena.

„Lidé mě obviňují, že se chci jenom zviditelnit, ale já chci upozorňovat na práva žena a kriminalitu muslimů. Současné partaje považuji za špinavé, proto jsem se rozhodla jít cestou kandidatury na prezidentku,“ doplnila. Jejími vzory jsou pak americký miliardář a současný kandidát na prezidenta Donald Trump nebo český prezident Miloš Zeman.

Svůj postoj k uprchlické krizi Hrušková vyjádřila například v následujícím vlogu:

 
S MUSLIMEM A ČERTY, NEJSOU ŽÁDNÉ ŽERTY!

MUSLIM NEPŘESTÁVÁ BÝT MUSLIMEM JENOM PROTO, ŽE HO NĚKDO POSTŘÍKAL PŘI KŘTU VODOU. JEJICH VÝHRŮŽKY JÁ BERU VELICE VÁŽNĚ. S MUSLIMEM A ČERTY, NEJSOU ŽÁDNÉ ŽERTY!

Zveřejnil(a) Jana Yngland Hrušková dne 13. březen 2016

Spor s „mladými vysokoškoláky“ o Caps Lock

Sociálními sítěmi aktuálně hýbe přestřelka Hruškové s „mladými vysokoškoláky“ v čele s teplickým radním za TOP 09 Dominikem Ferim. „Dominik Feri mě náhodně objevil na Facebooku, začal mě sledovat a kritizovat. Pak mě objevila i celá TOP 09 a začala se do mě strefovat. Nemůžou překousnou to, že jsem ženská nad padesát a říkám svůj názor. To pro není absolutně in, ani cool,“ uvedla dále Hrušková.

„Jsou vítači uprchlíků a myslí si, že já, když nejsem politik, do toho nesmím mluvit. Jsou to sice vysokoškoláci, ale chovají se jako malé děti. Proto jsem napsala ten příspěvek o Caps Locku, zajímala mě jejich reakce. Nemám ráda, když se určují takováto pravidla,“ komentovala post na Facebooku, ve kterém obhajovala užití klávesy pro psaní velkých písmen:

YES I CAN – CAPSLOCK IS FREE AGAIN !!!!CAPSLOCK JE KONEČNĚ ZNOVU SVOBODNÝ !!! A VOLNÝ !!! MŮŽE SE ŠÍŘIT PO INTERNETU…

Zveřejnil(a) Jana Yngland Hrušková dne  15. březen 2016

Hrušková ke sporu zveřejnila video, které na jejím Facebooku zhlédlo přes 40 tisíc lidí:

Sám Feri nechtěl být ohledně střetu příliš konkrétní. „Myslím si o ní to, co si jen lze o budoucí prezidentce myslet. Videa hodnotím optikou faceboového marketéra a vnímám velkou rezervu, kterou Jana má – videa by měla být natáčena ve vyšším rozlišení, nejméně full HD, ideálně 4K,“ sdělil serveru mladý politik.

Sedmapadesátiletá Jana Yngland Hrušková sama sebe označuje za zpěvačku a aktivistku. V osmdesátých letech vystupovala v rozhlase a televizi, mimo jiné i se zpěvákem Petrem Novákem. Po revoluci odešla do zahraničí. S manželem, který pracuje jako novinář, nejdříve žila dva roky v Norsku, v roce 1992 se přestěhovali do Německa. Do Čech se vrátila před třemi lety.

V současnosti se živí jako učitelka zpěvu. Společně se svou o sedm let starší sestrou Evou, která proslula ztvárněním Popelky ve slavné televizní verzi z roku 1969, se pak také věnuje loutkovému divadlu. Je aktivní na sociálních sítích a nepravidelně publikuje komentáře na webu Demokratické informační skupiny Ústeckého kraje (DIS ÚK). Hrušková mluví šesti jazyky – anglicky, německy, rusky, polsky, norsky a slovensky.

Čtěte také: Mynářova žena Alexandra se vrací na obrazovky

Konvička je gentleman

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články