Podnikatel Dědek obdivuje Babiše. I tak zamýšlí kandidovat za Starosty

Kandidáti hnutí STAN

Podnikatel Dědek obdivuje Babiše. I tak zamýšlí kandidovat za StarostyAKTUALIZOVÁNO 2
Domov

drb Renáta Bohuslavová

Za Starosty a nezávislé do podzimních parlamentních voleb zamýšlí kandidovat podnikatel a spolumajitel firmy Jablotron Dalibor Dědek. Oznámil to na úterní tiskové konferenci hnutí STAN. Šedesátiletý podnikatel v minulých parlamentních volbách podporoval hnutí ANO a Andreje Babiše stále obdivuje, jeho hnutí má podle něj spoustu pozitiv. Podle svých slov chce shánět nezávislé osobnosti pro kandidaturu, pokud jich nesežene dost, je připraven kandidovat sám.

„Nepředstavoval jsem si před nějakou dobu, že tu budu stát a že se pustím do politiky. Když se ohlédnu přes rameno, tak jsem měl úžasný život a úžasné lidi. Stal jsem se podnikatelem, kterému lidi vyjadřují respekt. Politická kultura je temnou skvrnou od sametové revoluce v naší zemi. Pokud člověk uvažuje o tom, že jde do politiky, tak je to jako jít do lokálu té nejhorší pověsti a to já chci změnit,“ zdůvodnil na tiskové konferenci Dědek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

V hnutí STAN podle něj našel lidi, kteří si na nic nehrají a cítí se mezi nimi jako mezi svými ve firmě. Zároveň chce být tím, které ve straně vybuduje platformu nezávislých. Jsem tu proto, že není žádná ostuda jít do politiky. Vyzývám všechny slušné lidi v této zemi, aby se k nám přihlásili ti, kterým záleží na tom, jak bude tato země vypadat,“ řekl na tiskové konferenci Dědek.

Dědek chce prosazovat Česko jako důstojnou a nedílnou součást Evropské unie a NATO, daňová zvýhodnění pro rostoucí firmy nebo „lidskou tvář“ elektronické evidence tržeb. Chtěl by také zvýhodňovat rodiny podle dosaženého vzdělání dětí, bránit zneužívání sociálních dávek, posílat víc peněz do škol, zdravotnictví a vědy a zavést širší škálu statusů pro imigranty.

„Jsem rád, že si Dalibor Dědek jako známý a solidní český podnikatel vybral právě Starosty a nezávislé, že ho oslovila myšlenky hnutí, které roste zespodu. Není důvod proč by na kandidátních listinách Starostů a nezávislých neměly schopné komunální politiky doplnit osobnosti z jiných sfér veřejného života, které ve svých oborech prokázaly odvahu a schopnosti,“ řekl na tiskové konferenci předseda hnutí Petr Gazdík. Jako schopného, odvážného a společností kladně hodnoceného Dědka vnímá i volební lídr STAN Jan Farský.

Dědek: Babiše obdivuji

Na dotaz, jaký má podnikatel vztah k předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, jelikož ho v minulých parlamentních volbách podporoval, odpověděl, že ho stále obdivuje.

„Obdivuji, co vše dokázal a myslím si, že na poli politiky je potřeba různých osobností. Myslím, že jeho hnutí má spoustu pozitiv a pokud bude postavena jasná hráz, co ano a co ne, tak je to velmi silný kandidát ve hře,“ řekl Dědek a dodal, že hnutí ANO je mu nadále sympatické. Hysterie toho, že se lidé snaží nalézt něco špatného na Andreje Babiše ho štve.

Jablonecký podnikatel Dalibor Dědek je jedním z předních českých podnikatelů a zakladatelem společnosti Jablotron. Podle časopisu Forbes disponuje jměním dosahujícím téměř pěti miliard korun.

STAN minulý týden odmítli nabídku, aby jejich zástupci kandidovali na listinách lidovců poté, co KDU-ČSL kvůli nepříznivým preferencím ustoupila od myšlenky koaliční spolupráce.

V nové samostatné kampani nyní STAN spouští billboardovou kampaň. Podle volebního lídra Jana Farského by se reklamy měly objevit během dneška a středy. Gazdík dodal, že billboardy budou obsahovat osobnosti s příběhy o jejich vstupu do politiky. Kdy zmizí z ulic koaliční plakáty, je podle místopředsedy Víta Rakušana záležitostí KDU-ČSL, která měla červencovou část kampaně ve své režii.

Čtete více: Myslí, že je spasitel, ale není. Spolupráce s Babišem je nepředstavitelná, říká lídr STAN