Hollande nabízel na summitu EU Macrona jako dobrou partii pro Berlín

Volby ve Francii

Hollande nabízel na summitu EU Macrona jako dobrou partii pro BerlínNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Francouzský prezident Francois Hollande na dnešním summitu EU v Bruselu vyzdvihoval centristicko-levicového kandidáta na prezidenta Emmanuela Macrona. Je přesvědčen, že Macron bude dobrým partnerem pro Německo, řekl podle deníku Le Figaro odcházející prezident.

Hollande současně varoval Evropu, že „krajní pravice v Elysejském paláci by představovala vážné riziko.“ Vůdkyně Národní fronty a vedle Macrona druhá uchazečka o prezidenta Marine Le Penová podle něj za zamýšleným referendem a snahou o vystoupení z eurozóny maskuje opuštění celé unie. Paradoxně dnes deník Le Figaro v jiné zprávě upozornil, že v pátek zveřejněných prioritách Le Penové už opuštění eurozony vůbec nefiguruje, místo toho jen jednání o základních funfamentech unie. Podle deníku je to zásadní změna a mimo jiné i vyústění sporu uvnitř Národní fronty.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Druhé kolo prezidentských voleb se bude konat za osm dní, v neděli 8. května. Hollande se na summitu obrátil na všechny Francouze, kteří nechtějí Le Penovou, aby dali svůj hlas Macronovi. Ten byl jeho ministrem hospodářství než rezignoval, aby se ucházel o prezidentský úřad. Hollande ho nejprve kritizoval, ale po prvním kole voleb ho jednoznačně podpořil.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články