1 Náboženství

Počty muslimů v Rakousku prudce stoupají. Je jich už 8 procent

NOVÉ

Témata: ,

Počet muslimských věřících v Rakousku rychle roste. Zatímco v roce 2001 se k muslimské víře hlásilo 346.000 lidí, v současnosti to je již přibližně 700.000. Zprávu agentury APA přinesl rakouský deník Krone.

V současnosti žije v Rakousku přibližně 8,8 milionu obyvatel, muslimové tak tvoří už téměř 8% populace. K nárůstu počtu muslimských věřících přispěla dlouhodobá migrace, vysoká porodnost a také migrační krize v předchozích letech. Nejpočetnější náboženskou skupinou zůstávají nadále římští katolíci, kterých je 5,16 milionu. Ostatní křesťanské církve mají přes 800.000 věřících. Věřících židů žije v Rakousku přibližně 15.000, zbytek populace vyznává jiná náboženství, nebo je bez vyznání.

Při posledním sčítání obyvatel v Rakousku v roce 2001 se k islámu hlásilo 346 tisíc lidí. Nedávno se uváděl počet muslimů v Rakousku na 600 tisíc, nyní se i ministerstvo vnitra přiklání k tomu, že údaje reálně narostly o 100 tisíc, i když o přesném počtu muslimů nemá ministerstvo přehled. K podobnému číslu se dopracovala i organizace Islámské společenství (IGGïÖ). Ta sdružuje v současnosti kolem 500.000 členů, mezi které se však nepočítají alávité, kteří tvoří samostatnou náboženskou obec.

Čtěte také: Rakousko zakáže nošení burky na veřejnosti. Koalice se dohodla

Zakažme islám, stejně jako po válce nacismus, míní šéf Svobodných


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.