Počty muslimů v Rakousku prudce stoupají. Je jich už 8 procent

Náboženství

Počty muslimů v Rakousku prudce stoupají. Je jich už 8 procentNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

Echo24

Počet muslimských věřících v Rakousku rychle roste. Zatímco v roce 2001 se k muslimské víře hlásilo 346.000 lidí, v současnosti to je již přibližně 700.000. Zprávu agentury APA přinesl rakouský deník Krone.

V současnosti žije v Rakousku přibližně 8,8 milionu obyvatel, muslimové tak tvoří už téměř 8% populace. K nárůstu počtu muslimských věřících přispěla dlouhodobá migrace, vysoká porodnost a také migrační krize v předchozích letech. Nejpočetnější náboženskou skupinou zůstávají nadále římští katolíci, kterých je 5,16 milionu. Ostatní křesťanské církve mají přes 800.000 věřících. Věřících židů žije v Rakousku přibližně 15.000, zbytek populace vyznává jiná náboženství, nebo je bez vyznání.

Při posledním sčítání obyvatel v Rakousku v roce 2001 se k islámu hlásilo 346 tisíc lidí. Nedávno se uváděl počet muslimů v Rakousku na 600 tisíc, nyní se i ministerstvo vnitra přiklání k tomu, že údaje reálně narostly o 100 tisíc, i když o přesném počtu muslimů nemá ministerstvo přehled. K podobnému číslu se dopracovala i organizace Islámské společenství (IGGïÖ). Ta sdružuje v současnosti kolem 500.000 členů, mezi které se však nepočítají alávité, kteří tvoří samostatnou náboženskou obec.

Čtěte také: Rakousko zakáže nošení burky na veřejnosti. Koalice se dohodla

Zakažme islám, stejně jako po válce nacismus, míní šéf Svobodných