1 Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se protahuje. Policie chce další půlrok

NOVÉ

Témata: , ,

Městské státní zastupitelství v Praze na žádost policie prodloužilo lhůtu při vyšetřování dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo o půl roku. Rozhodnutí, zda bude v souvislosti s Čapím hnízdem ministra financí Andreje Babiše (ANO) někdo obviněn z padesátimilionového dotačního podvodu, se tak odkládá.

Že se lhůta bude prodlužovat a bude pokračovat vyšetřování, sdělila serveru Echo24 mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová v pondělí. Ta již dříve avizovala, že se případ potáhne kvůli množství souvisejících právních úkonů a velkého množství dokumentů, které musí kriminálka prověřit.

Kauzou Čapí hnízdo se zabývá nejenom policie, ale prověřuje ji také Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Čtěte také:

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Rozhodnutí v kauze Babišova Čapího hnízda se znovu odkládá

Babiš se vyhýbá placení daní za svou vilu v Čapím hnízdě

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.