1 Británie zakazuje spalovací motory

Británie se přidá k zákazu spalovacích motorů, chce ho prosadit do roku 2040

, NOVÉ

Témata: , ,

Britská vláda chce od roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovým či naftovým motorem. V té době už by měly být všechny vozy na britských silnicích plně elektrizovány. Informuje o tom dnes britský tisk. Opatření se bude týkat i hybridních aut vybavených jak elektrickým, tak benzinovým či naftovým motorem.

Úřady budou moci už od roku 2020 vymáhat poplatky od řidičů aut s naftovým motorem na těch silnicích, kde je nejvíce znečištěné ovzduší, jestliže se kvalita ovzduší nezlepší. Další opatření zahrnují modernizaci autobusů a vozidel hromadné dopravy a změnu silniční sítě, jako je výstavba kruhových objezdů, rychlostních nadjezdů a podobně, uvedla agentura Reuters.

Vláda zdůrazňuje, že je nutný rázný krok, protože znečištěné ovzduší si vybírá daň na zdraví lidí. Odhaduje také, že země přichází na produktivitě o 2,7 miliardy liber (78,6 miliardy Kč) ročně.

zákaz prodeje spalovacích motorů od roku 2040 oznámila již na začátku července Francie. Německo a Indie chtějí podobný zákon zavést do roku 2030 a Nizozemsko s Norskem do roků 2025.

Čína dokonce od příštího roku zavádí kvóty, podle kterých se elektromobily a hybridní automobily musí podílet na celkovém prodeji automobilek minimálně osmi procenty. V roce 2019 mají tyto kvóty vzrůst na deset a o rok později na 12 procent. Tyto kvóty pobouřili světové automobilky, které tvrdí, že je nelze naplnit. Největší světoví výrobci automobilů proto v půlce července poslali Číně dopis, ve kterém na Čínu apelují, aby kvóty odložila a zmírnila.

Čtěte také:Ministr pro brexit v Praze: Chceme odstranit nejistotu, kterou cizinci v Británii mají

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.