1 Zaměří se na volby

Mach chce do Poslanecké sněmovny. Věří, že se do ní Svobodní dostanou

NOVÉ

Témata: ,

Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach se rozhodl rezignovat na funkci europoslance kvůli tomu, aby se mohl naplno věnovat kampani své strany před sněmovními volbami. Národní parlament považuje za důležitější než evropský.

„Voličům chci tímto krokem dát jasně najevo, že sázím na to, že se Svobodní do Sněmovny dostanou,“ uvedl Mach, který vede kandidátku strany v Praze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Svobodní zatím do českého Parlamentu nepronikli, při minulých sněmovních volbách získali zhruba 2,5 procenta hlasů. Podobný výsledek jim zatím vesměs přisuzovaly i letošní průzkumy. „My si neděláme těžkou hlavu z průzkumů, děláme všechno pro to, abychom překonali pětiprocentní hranici,“ uvedl k tomu Mach.

Dvaačtyřicetiletý politik rezignoval na funkci europoslance k 31. srpnu. V Evropském parlamentu ho nahradí Jiří Payne, někdejší poslanec a náměstek ministra obrany za ODS.

Čtěte také: Macron udělá z Česka chudší NDR, varoval europoslanec Zahradil


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.