Trump: Průzkumy jsou zmanipulované, chtějí odradit mé voliče

Volby prezidenta v USA

Trump: Průzkumy jsou zmanipulované, chtějí odradit mé voličeNOVÉ
Donald Trump, republikánský kandidát. Foto: FOTO: Shutterstock.com
1
Svět

Echo24

Po zpochybnění spravedlivosti amerických prezidentských voleb v pondělí republikánský kandidát Donald Trump napadl i věrohodnost průzkumů veřejného mínění, které ve velké většině dávají víc nadějí na úspěch jeho demokratické soupeřce Hillary Clintonové. Cílem manipulací prý je odradit Trumpovy stoupence od účasti ve volbách.

Průzkumy jsou falešné, napsal dnes newyorský miliardář na Twitteru. Na vině jsou podle něj demokraté, kteří touto cestou usilují o omezení Trumpovy podpory ve volbách. Pro své tvrzení republikánský kandidát nepředložil žádné důkazy.

Předvolební průzkumy se v USA prakticky denně mění, ale velká většina z nich dává větší šance na vítězství Clintonové. Víkendový průzkum televize ABC ukázal na dvanáctiprocentní náskok Clintonové, dnešní průzkum serveru FiveThirtyEight dává demokratické kandidátce převahu sedmi procent. Server RealClear Pollitics spočítal průměr z devíti celostátních průzkumů a dospěl k hodnotě 6,1 procenta pro Clintonovou.

„Zcela upřímně řečeno, výsledek nemůžeme znát s absolutní přesností dřív, než se sečte 100 procent odevzdaných hlasů,“ upozornil dnes server The Huffington Post. „Shoda velkého počtu průzkumů ale napovídá, že se velmi blíží realitě,“ napsal server.

Čtěte také: Další průzkum: Prezidentkou USA bude Clintonová, Trump drtivě ztrácí