1 FOTBAL V ŘÍŠI STŘEDU

Čína si naplánovala, že do roku 2050 bude ‚fotbalovou velmocí‘

, NOVÉ

Témata: , , ,

Komunistická Čína představila ambiciózní plán, který by z ní do roku 2050 měl učinit „fotbalovou velmoc světového formátu“. Konkrétně by si vládní režim přál k fotbalu přivést několik desítek milionů mladých Číňanů a investovat do stavby nových hřišť. S odkazem na Čínskou fotbalovou asociaci o tom v pondělí informovala britská BBC.

„Fotbalovou velmoc“ by z Číny mělo udělat například 50 milionů mladých Číňanů, které chce komunistický režim k oblíbenému sportu přivést do roku 2020. Ve stejném roce by si vláda v Pekingu přála mít k dispozici 70 000 fotbalových hřišť.

Do roku 2030 by pak Číňané chtěli mít k dispozici jedno fotbalové hřiště na každých 10 000 obyvatel. Vzhledem k tomu, že Čína měla v roce 2013 asi 1,357 miliardy obyvatel, by to v praxi znamenalo více než 135 tisíc funkčních fotbalových hřišť.

Stanice BBC připomíná, že velkým fanouškem fotbalu je v Číně například prezident Si Ťin-pching, který už dříve prohlásil, že by si přál, aby jeho země v příštích 15 letech vyhrála mistrovství světa v tomto oblíbeném sportu.

Podle pondělní zprávy Čínské fotbalové asociace by se Říše středu do roku 2050 měla stát „fotbalovou supervelmocí první třídy“, která by se významně podílela na celosvětové fotbalové scéně.

Podle statistik organizace FIFA se čínská reprezentace v současné době nachází na 81. místě, což je níže než stojí například Panama nebo africký Benin. Čínské mužstvo se na mistrovství světa dosud kvalifikovalo pouze jednou v roce 2002. 

Čtěte také: Tvrdík je novým šéfem fotbalové Slavie

Fotbalisté na černo. Týmovou fotkou podpořili své spoluhráče-uprchlíky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.