Seehofer dal zpátečku. Konec limitu CSU pro přijímání migrantů

migrační krize

Seehofer dal zpátečku. Konec limitu CSU pro přijímání migrantůNOVÉ
Svět

Německo by nyní nemuselo nutně stanovovat horní hranici pro počet přijímaných migrantů. V rozhovoru s televizí ARD to dnes naznačil předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer. Jeho strana přitom tímto požadavkem podmiňovala povolební pokračování vládní koalice se sesterskou Křesťanskodemokratickou unií (CDU) kancléřky Angely Merkelové. Seehofer následně řekl, že média jeho slova dezinterpretovala.

„Situace se změnila, kurs Berlína se změnil,“ řekl Seehofer ve veřejnoprávní ARD. Odkazoval přitom na výrazně nižší počet migrantů, kteří do Německa nyní přicházejí. Tento stav chce CDU udržet i do budoucna, dodal k možným povolebním vyjednáváním o vládě. Striktní hranici pro příjem migrantů ale jako nezbytnou podmínku k účasti v koalici nezmínil.

Německá i zahraniční média následně uvedla, že Seehofer ustoupil od požadavku, který dlouho prosazoval a jež CDU zahrnula do svého programu před zářijovými parlamentními volbami. Seehofer vzápětí prohlásil, že byl nepochopen a trvá na tom, že Německo má ročně přijímat nanejvýš 200.000 migrantů.

Proti stanovení hranice se dlouhodobě staví CDU. Ta podle průzkumů volby 24. září vyhraje s velkým náskokem před sociálními demokraty. S těmi se v současnosti blok CDU-CSU podílí na koaliční spolkové vládě.