Krnáčová ustoupila taxikářům. Nebudou zkoušky, ani blokáda

Dohoda s primátorkou

Krnáčová ustoupila taxikářům. Nebudou zkoušky, ani blokádaNOVÉ
Nedávná blokáda magistrátu Foto: Foto: Oliver Jahn
1
Domov
Oliver Jahn
Sdílet:

Pražská primátorka Adriana Krnáčová se dohodla se zástupci Asociace koncesionářů v taxislužbě. Primátorka po dnešní schůzce mluvila o nových pravidelných kontrolách pouze těch řidičů, kteří se v minulosti dopustili přestupku nebo správního deliktu. K další blokádě Prahy tak nedojde. Původně Krnáčová požadovala přezkoušení u všech taxikářů.

Pravidelné zkoušky u těchto taxikářů mají probíhat každých pět let a budou nejen z místopisu, ale také ze základu práva, etiky a cizích jazyků. „Nemáme k tomu důvod,“ odpověděl předseda Asociace koncesionářů v taxislužbě Karel Holcman na dotaz ohledně další plánované blokády Prahy. K té mělo v případě nesouladu názorů dojít ve středu.

 Holcman dále uvedl, že taxikáři usilují hlavně o to, aby ve spolupráci s ministerstvem financí došlo ke stanovení minimální částky za ujetý kilometr. Poté se podle něj dá bavit i o stanovení maximální ceny. 

Jedná se tak o překvapivě zmírnění rétoriky jak ze strany magistrátu, tak že strany taxikářů, kteří požadovali odstoupení primátorky. Krnáčová naopak požadovala kontrolu a opakování zkoušek u každého registrovaného taxikáře.

Taxikáři minulé úterý zablokovali na hodinu magistrát a okolní ulice, následně částečně blokovali také magistrálu. K průlomu jednání a konkrétní kroky vedoucí k efektivnímu potírání nekalých praktik nelegálních řidičů může ale podle primátorky i AKT dojít až za několik měsíců. 

Čtěte také: Taxikáři slibují Krnáčové odvetu. Prahu ale blokují protiprávně

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články