Babišovo přiznání: S Bizony jsem spolupracoval, ale to ještě neřídili policii

Babiš proti Bizonům

Babišovo přiznání: S Bizony jsem spolupracoval, ale to ještě neřídili policiiNOVÉ
Andrej Babiš a Miloš Růžička z Bison & Rose. Foto: FOTO: Facebook / Vladimír Bystrov
Domov

ly Echo24

Rozepře mezi Andrejem Babišem (ANO) a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) mají další pokračování. Babiš už poněkolikáté upozornil na Chovancovo propojení s agenturou Bison & Rose, kterou opět obvinil z politického lobbingu. Babiš však byl nucen přiznat, že s kritizovanou agenturou sám kdysi spolupracoval, avšak tehdy prý tato agentura „neřídila policii, vnitro, GIBS a půlku ČSSD“.

„Sám se divím, jak moc jste se od standardního PR posunuli k politickému lobbingu a ovlivňování státní správy,“ obvinil Babiš agenturu Bison & Rose ve facebookové diskuzi s jejím pracovníkem Vladimírem Bystrovem. Na Facebooku se oba muži dostali do sporu o tom, jaká je vlastně role Miloše Růžičky, poradce ministra Milana Chovance a zástupce agentury. 

Babiš agenturu obviňuje z toho, že ovlivňuje českou politickou scénu. Šéf ANO na Facebooku tento týden sdílel fotografii ze své MF DNES, kde Růžička diskutuje s policejním prezidentem Tomášem Tuhým v Karlových Varech.  „Odkud se znají? Že by z práce? A o čem si asi kluci povídají? Napište mi do komentářů, jsem teď na dovolené, takže si rád počtu,” vyzval Babiš na Facebooku.

Bystrov však upozornil, že Babiš v minulosti s Růžičkou sám přeci spolupracoval. „Tehdy jste byli obyčejná agentura a pan Růžička neřídil policii, vnitro, GIBS a půlku ČSSD. Už z toho, jakou měl neuvěřitelnou zelenou kravatu, je jasné, že to bylo velice dávno, je to snad víc než deset let,“ reagoval Babiš.

Bystrov přiložil společné fotografie Babiše a Růžičky, které měly dokázat jejich spolupráci v minulosti. „To byla tehdy oficiální tiskovka, kterou jsem měl já jako podnikatel s PR agenturou, žádné utajené schůzky na párty ČEZu v Karlových Varech. To je snad normální, ne? Každý ví, že moje firma byla určitý čas vaším klientem,“ přiznal spolupráci Babiš a kritizoval agenturu za to, že se za ty roky změnila a posunula k politickému lobbingu.

Vladimír Bystrov s Babišem nesouhlasí, podle něj je firma stejná jako před lety: „Od doby, kdy jsme pro Vás pracovali, jsme se nijak zvlášť nezměnili. Trochu jsme povyrostli, ale to Vaše firma taky. Jinak ale jsme pořád tou stejnou PR agenturou, jak jste nás tehdy poznal. Pravda, je to už dlouho.“

A kdo je tedy „tajemný pan Růžička“ podle Bystrova? „Náš kolega Miloš Růžička se mezitím začal věnovat politickému marketingu a v agentuře působí čím dál míň. Agenturu dnes vedeme já ještě s jedním kolegou, kterého ani neznáte. Mnohokrát jsme to říkali, ale Vy pořád tvrdíte opak, a to mne mrzí,“ napsal Babišovi Bystrov.

Andrej Babiš se do PR agentury Bison & Rose rád strefuje, v minulosti se dokonce dostal jejich spor až k soudu. Loni v říjnu Babiš spojil agenturu Bison & Rose s fotomontáží, na které byl ministr vnitra Milan Chovanec s nahou ženou. Chovanec fotografii označil za objednávku novinářů z Mafry. „To je zase nějaká provokace z pera PR agentury Bison & Rose,“ komentoval rozhněvaný Babiš pro Právo. Kvůli těmto výrokům podala firma na ministra financí žalobu, u soudu však byla zamítnuta.

Do sporu se Babiš a Bison & Rose dostali i letos v únoru, když Babišova MF DNES uvedla, že agentura měla vydělat na privatizaci OKD. Pod titulkem „Sobotkovi lidé koupili podezřele levně hotel“ popisují transakci, díky níž majitelé PR agentury měli velmi výhodně koupit horský „hotel“, ve skutečnosti krkonošskou chalupu Kladenka. Na útok okamžitě reagoval jeden ze zakladatelů „Bizonů“ Miloš Růžička, podle kterého Kladenka nikdy OKD nepatřila a cena 13 milionů korun nebyla podhodnocená. Růžička na článek podal žalobu.

Čtěte také: Babiš vyzval na Facebooku ke komentářům. A narazil