Drogistický řetězec prodával dětské omalovánky s Hitlerem

Drogistický řetězec prodával dětské omalovánky s HitleremNOVÉ
Nizozemská drogerie nabízela omalovánky s Hitlerem Foto:

Foto: Facebook/Oompie Lay‎

Svět

OMALOVÁNKY Z INDIE

Echo24

Nespočet stížností obdrželo v posledních dnech vedení firmy Kruidvat, která v Nizozemsku provozuje síť drogerií. Terčem kritiky se staly omalovánky pro děti, které začala drogerie prodávat. Jednou z postaviček určených k vybarvení byl totiž i hajlující Adolf Hitler s hákovým křížem, informoval nizozemský tisk.

„Je nám to hrozně líto,“ omluvil se zákazníkům mluvčí firmy, která se nyní podle něj snaží usilovně zjistit, jak se mohl nacistický diktátor do omalovánek dostat. Sešit na ukrácení dlouhé chvíle ze svých prodejen firma stáhla téhož dne, kdy se na pulty dostal.

Foto:

Foto: Facebook/Oompie Lay‎

Hitler byl v omalovánkách zobrazený jako karikatura s velkou hlavou, na levé paži měl pásku s hákovým křížem a pravou rukou hajloval.

Omalovánky, ve kterých byla řada známých osobností včetně jihoafrického bojovníka za lidská práva Nelsona Mandely, amerického prezidenta Abrahama Lincolna či vědce Alberta Einsteina, byly vyrobeny v Indii.

„Zkontrolovali jsme knížku kvůli překladům, ale nekontrolovali jsme všechny kresby,“ uvedla zástupkyně belgické firmy Trifora, která nizozemskému řetězci omalovánky dodala. „Měli jsme to asi udělat,“ připustila.

Jak se Hitler do omalovánek dostal, ani belgická firma zatím netuší. Má ale teorii: indický malíř podle ní zřejmě muže zodpovědného za smrt milionů lidí zkrátka nepoznal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Neonacistická symbolika. Kotleba věnoval 1488 euro handicapovaným

 

Související články