Proč? Proto! Ve středu se chystají demonstrace proti Babišovi a Zemanovi

Chystané protesty po České republice

Proč? Proto! Ve středu se chystají demonstrace proti Babišovi a ZemanoviNOVÉ
Proč? Proto! Foto:

FOTO: Organizátoři fb události

2
Domov

tb Echo24

Události posledních dní vyburcovaly naštvané lidi k uspořádání demonstrace proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentovi Miloši Zemanovi. Ve středu 10. května se chystají sejít na Václavském náměstí v Praze a dát tak najevo svůj nesouhlas s aférami ministra.

Název demonstrace odkazuje na inzeráty Andreje Babiše uveřejněné v MF Dnes či Lidových novinách, na kterých má ústa přelepená páskou a ptá se proč ho chtějí ostatní umlčet. „Proč? Proto! Kdo lže, ten krade a nemá co dělat na ministerstvu financí nebo na Hradě,“ píší pořadatelé demonstrace na Facebooku, která vyzývá všechny občany, jimž vadí skandály ministra financí a chování prezidenta Miloše Zemana.

„V kterékoliv civilizované zemi je běžné, že politik, kterému je prokázána lež, okamžitě odstupuje. U nás má ještě tu drzost ptát se „Proč?“! Můžeme to nechat být, ale další šance už nebude. Tím, že přijdeme, dáme najevo, že nám není jedno, že se Andrej Babiš chová, jako kdyby Česká republika byla součástí holdingu. Na standartě pořád ještě není nápis prachy vítězí,“ stojí v popisu události.

Organizátoři akce tak reagují na v posledních dnech uniklé nahrávky, na kterých Andrej Babiš uráží své kolegy a baví se s redaktorem deníku MF Dnes o materiálech, které redaktor plánuje použít proti Babišovu rivalovi ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Kromě toho se organizátoři demonstrace chystají protestovat proti Babišovým nevysvětleným korunovým dluhopisům nebo kauze Čapí hnízdo.

Demonstrace Proč? Proto! se ve středu chystá i v Brně a Olomouci. Už teď se na protestní setkání podle facebookové události chystá více jak 20 tisíc lidí. Organizátoři akce se sami označují za aktivní občany z občanských spolků jako je Politika a svědomí, EEIC, OPEN DOORS a další.

Facebookovou událost naleznete zde

Čtěte také: Fiala: Babiš nemůže být ve vládě teď ani po volbách

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.