2 Film může do kin

Filmař potrápil úředníky. Snímek o zasychání barvy má 10 hodin

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Mladý filmař natočil desetihodinový snímek o zasychání barvy na zdi. Charlie Lyne tím chtěl potrápit britské úředníky, kteří schvalují každý film a musí se na něj podívat. Zároveň za to vybírají poměrně vysoké poplatky. Jeho nápad měl velkou odezvu a lidé mu věnovali na netradiční projekt tisíce liber.

Lynovi, který sám sebe označuje jako filmaře a filmového kritika, se nelíbily poplatky, jaké si účtuje britský úřad British Board of Film Classification (BBFC). Požaduje 101,5 libry za každý film a ještě k tomu 7,09 libry za každou minutu snímku za to, že ho úředníci zhlédnou a rozhodnou, jestli je vhodný pro veřejnou projekci.

Čtyřiadvacetiletý filmař chtěl, aby si úředníci tyto peníze „zasloužili“ a rozhodl se natočit film o zasychání barvy na zdi. Svůj projekt propagoval na internetu a přes server Kickstarter požádal v loňském prosinci ostatní, aby mu na něj přispěli. K jeho překvapení mu za necelé dva měsíce věnovali celkem 5936 liber.

BBC zveřejnila několikaminutovou ukázku, ve které Lyne svůj záměr představil.

Měl v úmyslu natočit film, který by trval minutu, ale štědrost sponzorů mu dovolila snímek protáhnout. Zasychání barvy má celkem 607 minut, tedy přes deset hodin. Úředníci z BBFC na něj koukali dva dny, protože jeden pracovní den musí zhlédnout devět hodin záznamu.

Nakonec úřad film schválil a Lyne se tím pochlubil na svém Twitteru. „Dobře utracených 5936 liber,“ napsal a doplnil příspěvek oznámením BBFC. „Zasychání barvy bylo schváleno pro promítání v kinech. Neobsahuje materiál, který by urážel nebo zraňoval,“ ohodnotili úředníci.

Čtěte také: ‚Chtěl bych hrát Putina nebo Lenina.‘ DiCaprio si naklonil Rusy

Co umí zelení? Lákají budovatelskou agitkou á la Werich

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.