1 Satira na internetu neplatí

Tondu Blaníka nepustí do bojů o TýTý

NOVÉ

Tonda Blaník je vynikající lobbista, který umí zařídit kdeco. Na pořadatele divácké ankety TýTý je ale krátký. Ti nepovolili satirickému seriálu Kancelář Blaník účastnit se soutěže, jelikož se vysílá na internetu (Stream.cz), a ne v klasické televizi. Upozornily na to Hospodářské noviny.

„Parametry soutěže TýTý účast internetové televize zatím nedovolují,“ řekla pro list manažerka Bauer Media Ivana Sochůrková. Do vydavatelství patří i Týdeník Televize, který anketu o nejoblíbenější tváře televize pořádá.

Autoři hitu českého internetu naopak upozořnují, že v Americe dostali loni Zlatý glóbus tvůrci seriálu House of Cards americké internetové televize Netflix. "Je jasné, že doba se mění, a u nás si to klasické televize odmítají připouštět," uvedl pro HN jeden ze scenáristů seriálu Tomáš Hodan.

Hlavní postavou seriálu je fiktivní lobbista Tonda Blaník v podání Marka Daniela. V březnu odstartuje už jeho třetí řada. Kancelář Blaník má průměrnou sledovanost 300 tisíc diváků.

"Nám nešlo o to, jít si tam vyzvednout zrcátko, nás bavila představa, že upozorníme na to, že televize evidentně nejsou schopné vyrábět některé typy pořadů, které lidi zajímají," vysvětlil Hodan, proč Tondu Blaníka do soutěže přihlásili.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.