1 USA: odrazujeme ruskou agresi

Američtí vojáci zůstanou v Pobaltí a Polsku celý příští rok

, NOVÉ

Američtí vojáci zůstanou v Polsku a ve třech pobaltských státech po celý příští rok, aby "předešli ruské agresi". Podle AFP to v litevské metropoli Vilniusu řekl generálporučík Ben Hodges. USA poslaly letos v dubnu celkem 600 vojáků "ke cvičením" v těchto čtyřech státech kvůli jejich obavám v souvislosti s ukrajinskou krizí. 

"Americké síly zůstanou zde, v Litvě, stejně jako v Estonsku, Lotyšsku a v Polsku tak dlouho, dokud to bude nezbytné pro odrazení ruské agrese," prohlásil před novináři Hodges, který je velitelem centrálního velení všech pozemních sil NATO (LANDCOM). 

"Naplánovali jsme střídání (jednotek) na celý příští rok. Jednotky (pro toto střídání) jsou již určeny," dodal podle AFP generál.     Spojené státy v dubnu vyslaly po 150 výsadkářích do Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska, aby uklidnily jejich znepokojení z postupu Ruska v ukrajinské krizi. Moskva nejprve anektovala ukrajinský Krym a nyní podle Kyjeva a Západu vojensky podporuje proruské separatisty na východě Ukrajiny. 

Podle britské zpravodajské stanice BBC na podzim začalo první střídání amerických jednotek v Pobaltí a v Polsku. Výsadkáře nahrazuje brigádní skupina neoficiálně zvaná Ironhorse (Železný kůň) z 1. jízdní divize, čítající asi 700 vojáků s dvacítkou tanků M1 Abrams, bojovými vozidly pěchoty Bradley a obrněnými transportéry Stryker. 

Čtěte také: Putinův poradce: Estonsko a Lotyšsko mají důvod bát se Ruska

V Estonsku se začaly objevovat americké tanky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.