1 Ujme se novinka?

Revoluce ve fastfoodu. Pizzu bude nyní doručovat místo člověka robot

, NOVÉ

Témata: ,

Řetězec fastfoodových restaurací Domino‘s pizza s pobočkami po celém světě oznámil, že začne jako první na Novém Zélandu doručovat italský pokrm pomocí k tomu speciálně uzpůsobených robotů. Jeden bude schopný unést až deset pizz a bude vybavený ohřívačem, aby jídlo při cestě nevychladlo.

,,DRU je neotřelý a roztomilý a jsme přesvědčeni, že se jednoho dne stane nedílnou součástí naší společnosti,“ řekl agentuře AFP generální ředitel společnosti na Novém Zélandu Scott Bush.

Celosvětový řetězec fastfoodových restaurací Domino se tak zřejmě stane úplně první restaurací s rychlým občerstvením na světě, která bude jídlo doručovat pomocí chytrého robota. DRU, nebo-li Domino‘s Robotic Unit, jak zní jeho jméno, měří necelý metr, má čtyři kolečka, kterými se pohybuje a díky baterii dokáže na jedno nabití urazit až dva kilometry od svého domovského obchodu. Kromě toho bude vybavený úložištěm na pizzu, které bude vyhřívané.

Celý systém by dle společnosti měl fungovat tak, že zákazník po odeslání objednávky poté, co k němu DRU dorazí, nakliká do klávesnice na jeho těle kód, který mu po zaplacení zaslala restaurace. Robot mu pak pizzu vydá.

Domino‘s pizza zatím nemají stanovené žádné datum oficiální zkoušky, ale projekt plně podporuje novozélandská vláda a již existují první funkční modely.

Čtěte také: Robotické auto od Googlu mělo první nehodu, narazilo do autobusu

,