Do Prahy se vrátí Red Hot Chili Peppers. Ke vstupence přidají nové album

Do Prahy se vrátí Red Hot Chili Peppers. Ke vstupence přidají nové album
Michael Flea Balzary Foto: FOTO: Shutterstock
Panorama

Echo24

Do Prahy se 4. září vrátí kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers, která v červnu vydá své nové album The Getaway. Za českými fanoušky přijede po čtyřech letech od svého posledního koncertu. V září zahraje v pražské O2 Areně, vstupenky se začnou prodávat 13. května. Informoval o tom Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Nové album je jedenáctou studiovou nahrávkou v diskografii kapely. První singl Dark Necessities je v současnosti k dispozici na všech digitálních platformách, uvádí Novák. Každý, kdo si koupí vstupenku na koncert, obdrží nové album The Getaway, a to buď jako fyzický nosič, nebo v digitální podobě. Více informací bude zveřejněno v nejbližší době.

Jednu z nejúspěšnějších kapel v rockové historii dnes tvoří zpěvák Anthony Kiedis, basový kytarista Flea (Michael Balzary), bubeník Chad Smith a kytarista Josh Klinghoffer, který nahradil v roce 2010 Johna Fruscianta, jež s kapelou hrál deset let. Red Hot Chili Peppers vznikli počátkem 80. let, kdy kapelu založili někdejší spolužáci Kiedis a Balzary. V roce 1984 vydali stejnojmennou debutovou desku. Prvky funku a rapu z jejich hudebního projevu dělají nezaměnitelnou záležitost a skupina byť s občasnými personálními změnami hraje už přes tři desítky let.

Popularitu kapele počátkem 90. let přineslo zejména album Blood Sugar Sex Magic; komerčně úspěšné byly i následující desky One Hot Minute a Californication. Kapela prodala více než 60 milionů alb, včetně pěti multiplatinových LP, a obdržela šest cen Grammy, včetně kategorií Nejlepší rockové album za nahrávku Stadium Arcadium, Nejlepší rockové vystoupení za Dani California, Nejlepší rocková píseň za Scar Tissue a Nejlepší hardrockové vystoupení za skladbu Give It Away.

Čtěte také: Rockoví fanoušci zažijí rušný rok. Přijedou AC/DC nebo Ozzy

Související články