1

Do Prahy se vrátí Red Hot Chili Peppers. Ke vstupence přidají nové album

,

Témata: , ,

Do Prahy se 4. září vrátí kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers, která v červnu vydá své nové album The Getaway. Za českými fanoušky přijede po čtyřech letech od svého posledního koncertu. V září zahraje v pražské O2 Areně, vstupenky se začnou prodávat 13. května. Informoval o tom Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Nové album je jedenáctou studiovou nahrávkou v diskografii kapely. První singl Dark Necessities je v současnosti k dispozici na všech digitálních platformách, uvádí Novák. Každý, kdo si koupí vstupenku na koncert, obdrží nové album The Getaway, a to buď jako fyzický nosič, nebo v digitální podobě. Více informací bude zveřejněno v nejbližší době.

Jednu z nejúspěšnějších kapel v rockové historii dnes tvoří zpěvák Anthony Kiedis, basový kytarista Flea (Michael Balzary), bubeník Chad Smith a kytarista Josh Klinghoffer, který nahradil v roce 2010 Johna Fruscianta, jež s kapelou hrál deset let. Red Hot Chili Peppers vznikli počátkem 80. let, kdy kapelu založili někdejší spolužáci Kiedis a Balzary. V roce 1984 vydali stejnojmennou debutovou desku. Prvky funku a rapu z jejich hudebního projevu dělají nezaměnitelnou záležitost a skupina byť s občasnými personálními změnami hraje už přes tři desítky let.

Popularitu kapele počátkem 90. let přineslo zejména album Blood Sugar Sex Magic; komerčně úspěšné byly i následující desky One Hot Minute a Californication. Kapela prodala více než 60 milionů alb, včetně pěti multiplatinových LP, a obdržela šest cen Grammy, včetně kategorií Nejlepší rockové album za nahrávku Stadium Arcadium, Nejlepší rockové vystoupení za Dani California, Nejlepší rocková píseň za Scar Tissue a Nejlepší hardrockové vystoupení za skladbu Give It Away.

Čtěte také: Rockoví fanoušci zažijí rušný rok. Přijedou AC/DC nebo Ozzy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.