1 Francouzský Rus jako diktátor

Gérard Depardieu bude hrát v novém filmu Stalina

, NOVÉ

Témata: , , ,

Francouzský herec a ruský občan Gérard Depardieu ztvární roli sovětského diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina v novém filmu, který bude režírovat francouzská herečka a režisérka Fanny Ardantová. Informoval o tom zpravodajský server Hollywood Reporter.

Podle informací serveru půjde o adaptaci románu Le Divan de Staline (Stalinův divan) Jeana-Daniela Baltassata z roku 2013. Ten je zasazen do 50. let a soustředí se na umělce, který byl najat, aby vytvořil Stalinův památník.

Producentem filmu bude francouzsko-portugalská společnost Leopardo Filmes, přičemž moskevské studio Mosfilm poskytne kostýmy a rekvizity.

Depardieu se stal ruským občanem v roce 2013, aby se vyhnul placení daní uvalených na bohaté obyvatele Francie. Od té doby oznámil i další projekty spojené s bývalým Sovětským svazem.

Na tiskové konferenci v říjnu letošního roku Depardieu vyjádřil lásku k Rusku a zároveň se opřel do Spojených států. „Bojovali proti sobě navzájem, zničili indiány, páchali otroctví, pak tam byla občanská válka. Pak byli první, kdo použil jadernou bombu… radši jsem Rusem,“ prohlásil herec.

Velmi blízko má Depardieu také k dalšímu východoevropskému vůdci Alexandru Lukašenkovi. V září dokonce uvedl, že chce prodat veškerý svůj majetek ve Francii a přestěhovat se do Běloruska.

Čtěte také: Depardieu se přestěhuje za ‚sympatickým‘ Lukašenkem

,