Zeman o EU: Je to skvělý projekt s mizerným vedením

'VYDÁVAJÍ SMĚRNICE A NECHRÁNÍ HRANICE'

Zeman o EU: Je to skvělý projekt s mizerným vedenímNOVÉ
Miloš Zeman. Foto: Foto: Jan Zatorsky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Hlavním faktorem takzvaného brexitu byly podle prezidenta Miloše Zemana obavy Britů z „naprosté neschopnosti“ současného vedení Evropské unie. Odchodem Velké Británie z EU podle něj prohrály obě strany. Zeman očekává, že do pěti let se od Británie odtrhne Skotsko a vstoupí do unie samostatně. EU se stane automaticky slabší po odchodu země s třetí nejvýznamnější ekonomikou, uvedl ve středu prezident během návštěvy Kraje Vysočina.

„Můj názor jako eurofederalisty je ten, že EU je skvělý projekt s mizerným vedením,“ řekl Zeman v Jihlavě. Připomněl některé bývalé představitele s velkým vlivem na podobu evropské integrace, jako byli například někdejší předseda Evropské komise Jacques Delors nebo jeden ze zakladatelů evropské integrace Jean Monet, který vypracoval po druhé světové válce plán Evropského společenství uhlí a oceli.

„Při vší úctě – když pozoruji některé nejmenované vedoucí představitele EU a srovnám je s těmito velikány, je to zhruba stejný rozdíl, jako mezi první a druhou ligou,“ poznamenal ve středu Zeman.

Prezident míní, že Brity odradila od členství hlavně politika EU „zásobující členské země naprosto nesmyslnými předpisy“. Od české eurokomisařky Věry Jourové se prý dozvěděl, že pracuje například na směrnicích o jednotné produkci vosku či inkoustu do laserových tiskáren.

„Nedivte se, že když byrokratičtí šílenci vydávají takové směrnice, a přitom nejsou schopni například ochránit vnější hranice EU před migrační vlnou, že se vám toto vedení jinak skvělého projektu zhnusí, a že ho opustíte. To je podle mého názoru skutečně základní příčina brexitu,“ řekl Zeman.

Čtěte také: ‚Fuck off Zeman, Brichta, Babiš…‘ Rapeři z PSH vyráží do boje

Ztohoven rozstříhali Zemanovu standartu na tisíc kusů a posílají je lidem

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články