Počítal jsem, že Pelta výlet zaplatí, hájí se zastupitel

Kdo platil a kdo ne?

Počítal jsem, že Pelta výlet zaplatí, hájí se zastupitelNOVÉ
Domov

mc Echo24

Kauza se zaplacením výletu na zápas Ajaxu s Jabloncem libereckým politikům má první veřejné přiznání. Jablonecký zastupitel a exposlanec Vít Němeček (ODS) a místní radní Petr Roubíček (TOP 09) potvrdili, že si v Nizozemsku platili pouze stravu. Zbylé náklady leteckým speciálem pokryl FK Jablonec. Předseda klubu a Fotbalové asociace Miroslav Pelta to odmítá a tvrdí, že si všichni cestu na zápas budou muset zaplatit dodatečně.

„Já jsem si to neplatil. Byl jsem pozvaný, a kdo zve, ten platí,“ řekl Němeček serveru Centrum nezávislé investigace (CNI), který na kauzu upozornil jako první. Podle Němečka mu Peltův klub uhradil letenku, ubytování i vstupenku na zápas čtvrtého předkola Evropské ligy mezi Ajaxem Amsterdam a Jabloncem nad Nisou. To samé potvrdil také Roubíček.

Podle svazového šéfa Miroslava Pelty ale tito politici pozvání nepochopili – cestu si budou muset dodatečně uhradit. „Funguje to tak, že klub objedná letadlo i ubytování, lidé, kteří s námi letí, to pak hradí klubu. Pokud to pánové ještě nezaplatili, tak to uhradí. Výjimkou jsou významní hosté, kteří letí na pozvání klubu,“ řekl Pelta pro server Aktuálně.cz.

Jablonecký zastupitel Vít Němeček ale o placení částky, která sahá do desítek tisíc korun, nic neví. „Když mě někdo na něco pozve, abych se něčeho zúčastnil, tak počítám s tím, že to hradí,“ uvedl.

Doposud se politici ke kauze příliš nevyjadřovali. Právě Němeček a Roubíček jsou prvními, kteří otevřeně přiznali, že je a další přední představitele Libereckého kraje pozval Pelta na zápas s Ajaxem. Stalo se tak přitom jen několik dní před hlasováním krajského Zastupitelstva o navýšení dotací pro sport o 20 milionů korun. Hlasování přitom inicioval jeden z účastníků zájezdu, náměstek libereckého hejtmana Miroslav Pieter.

Čtěte také: Jak si pojistit dotaci? Pelta pozval zastupitele do Amsterdamu