Trump má nového bezpečnostního poradce. Nahradí Flynna

TRUMP VYBRAL NOVÉHO PORADCE

Trump má nového bezpečnostního poradce. Nahradí FlynnaNOVÉ
Americký prezident Donald Trump Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

Echo24

Americký prezident Donald Trump si jako nového poradce pro národní bezpečnost vybral generála Herberta Raymonda McMastera, který ve funkci nahradí Michaela Flynna. Ten byl odvolán kvůli tajným jednáním s ruským velvyslancem. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Dočasný poradce Keith Kellogg se stane personálním šéfem Národní bezpečnostní rady (NSC).

McMasterovo jméno se v amerických médiích objevovalo jako jeden z favoritů na post uvolněný minulý týden po Flynnově odchodu. Ve hře byli i další kandidáti, kteří ale podle médií post buď odmítli, nebo měli o funkci jiné představy než Trump.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Hlavním konkurentem čtyřiapadesátiletého kariérního armádního důstojníka byl vedle Kellogga ještě bývalý stálý zástupce Spojených států v OSN John Bolton, pro něhož ale Trump podle Reuters počítá s jinou, dosud nespecifikovanou funkcí.

Flynn musel významný post opustit kvůli tomu, že ne zcela pravdivě informoval viceprezidenta Mikea Pence o svém jednání s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem o amerických sankcích proti Rusku. K tomu podle deníku The Washington Post došlo ještě před Trumpovou prezidentskou inaugurací. Flynn to nejdříve popřel, později ale uvedl, že o sankcích s velvyslancem hovořit mohl, ačkoli si to nyní nevybavuje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také Za kritiku Trumpa? Z úřadu prezidenta USA byl propuštěn vysoký úředník