Kde je Palestina? Google ji smazal ze svých map

Přešlap Googlu nebo politika?

Kde je Palestina? Google ji smazal ze svých mapNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Kam zmizela Palestina? Kompletně ji nahradil Izrael, alespoň podle map společnosti Google. Obyvatelé Palestiny se bouří a mluví o „virtuální genocidě“, dokonce sepisují petici volající po nápravě.

Osvoboďte Palestinu, píšou uživatelé na sociálních sítích poté, co IT velikán Google minulý měsíc smazal zemi ze svých internetových map. Místo ní najdou uživatelé jen Izrael. Společnost se k záhadnému kroku zatím nevyjádřila.

„Proč se Palestina neobjevuje na Google mapách? Izrael, země založená na našem území, je tam vyznačená docela jasně, o Palestině ovšem není ani zmínka. Podle Googlu prostě neexistuje,“ píše autor petice na petičním portálu Change.org.

Do této chvíle posbíral přes 170 tisíc podpisů z potřebných 200 tisíc. Signatáři doufají, že Google jednoduše vrátí Palestinu zpět do svých map, uživatelé na sociálních sítích ovšem se nebáli ostřejších slov a mluví o koordinované „virtuální genocidě“ palestinského národa. Část z nich viní i Izrael.

Kampaň s hashtagem #FreePalestine a #PalestineIsHere se dočkala i ohlasu ze zahraničí. Mnozí lidé na sociálních sítích začali bojkotovat produkty a služby americké IT společnosti. „Pokud Google neuznává Palestinu, ani já nemám důvod uznávat Google. Smazala jsem si jejich účet, stěhuju se jinam,“ tvrdí jedna z uživatelek na Twitteru.

Nebylo by to ovšem poprvé, co by Google zasáhl do geografických dat. Své mapy přizpůsobuje jednotlivým zemím – v ruské verzi je například Krym veden jako součást Ruska. Podobné „vlastní mapy“ mají i Indie, Čína, či některé latinskoamerické země.

Čtěte také: ‚Podporujete islamisty!‘ Facebook, Google a Twitter čelí žalobě

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články