1 Zákulisí ANO

Kleslová Babišovou zástupkyní nebude. Prý ani nechce

NOVÉ

Pražská šéfka ANO Radmila Kleslová se nestane 1. místopředsedkyní hnutí. Za měsíc bude na sněmu kandidovat jen na post řadové místopředsedkyně, řekla v pondělí deníku ECHO24.cz. Reagovala tak na slova předsedy hnutí a ministra financí Andreje Babiše, že by její kandidatura na statutárního místopředsedu nebyla vůbec dobrý nápad. Jak serveru sdělil sám Babiš, Kleslová o druhý nejvyšší post ve straně nikdy nestála.

„Nominace pro paní Kleslovou není pravda. Já myslím, že to není vůbec dobrý nápad,“ odpověděl Babiš v nedělním vysílání České televize na otázku, zda si na postu 1. místopředsedy umí představit Radmilu Kleslovou, nebo spíše šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka.

Babišovo vyjádření ihned vyvolalo spekulace, jestli se vlivnou zákulisní hráčku nesnaží proti její vůli upozadit. To by bylo překvapivé, protože jinak je Babiš s Kleslovou jedna ruka. O den později už ale oba vysvětlují – šéfka pražské organizace ANO na post 1. místopředsedkyně hnutí nikdy kandidovat nechtěla.

Čtěte také: Babiš chce jako 1. místopředsedu ANO radši Faltýnka než Kleslovou

„Paní Kleslová mi sama sdělila, že nechce a nebude kandidovat na 1. místopředsedkyni hnutí,“ tvrdí Andrej Babiš.

A Kleslová jeho slova potvrzuje: „Má naprostou pravdu. Nebudu kandidovat na 1. místopředsedkyni. Pan Faltýnek je dobrý nápad, na tu pozici se hodí. Já jsem 1. místopředsedkyní být nikdy nechtěla,“ prohlašuje. Že dostala od svých pražských kolegů nominaci, je prý pouze formalita.

Kleslová: „Když byste se pana Babiše zeptal, jestli není dobrý nápad ani má kandidatura na post řadové místopředsedkyně, určitě by tak neodpověděl.“

Každá krajská organizace měla někoho nominovat na pozici 1. místopředsedy, řadového místopředsedy a člena předsednictva. Pražská organizace úkol pochopila tak, že na všechny posty nominovala Kleslovou. Ta tvrdí, že je to jediný správný postup. „Když byste se pana Babiše zeptal, jestli není dobrý nápad ani má kandidatura na post řadové místopředsedkyně, určitě by tak neodpověděl,“ dodává.

Babiš Kleslové nepřímo dává za pravdu, u postu řadového místopředsedy už totiž není tak razantní: „Co se týče řadového místopředsedy, nominaci získala a dál to záleží na delegátech sněmu.“

Že se Kleslová dostane do místopředsednického týmu, je téměř jisté. Pro hnutí i Babiše samotného je velmi důležitou postavou. Už teď sbírá podporu napříč republikou. A jak o ní řekl její protikandidát, ministr obrany Martin Stropnický: Kleslová si to umí ošetřit.

Čtěte také: Kleslová si to umí ošetřit, míní její soupeř Stropnický

Nepřátelství s Krnáčovou? To jsou pomluvy, tvrdí Kleslová

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.