Dva měsíce na moři: trosečník pil déšť, ryby lovil rukama

Záchrana jachtaře

Dva měsíce na moři: trosečník pil déšť, ryby lovil rukamaUVNITŘ VIDEO
Muže zachránila německá nákladní loď Foto: Foto: Printscreen
4
Svět

Echo24

Více než dva měsíce pil dešťovou vodu a jedl syrové ryby, než se konečně na obzoru objevila záchrana. Americký jachtař, kterého na nepojízdné lodi hnaly proudy a vítr pryč od východního pobřeží Spojených států, ve čtvrtek po 66 dnech opět hovořil se svými blízkými. Zachránila jej nákladní loď, která náhodou proplouvala kolem. Muž je podle televize CNN v dobrém stavu. 

Sedmatřicetiletý Louis Jordan vyplul koncem ledna na krátký rybářský výlet na deset metrů dlouhé jachtě Angel do pobřežních vod státu Jižní Karolína. Následující den jeho rodina nahlásila pobřežní stráži, že jej pohřešuje. Pátrání však nevedlo k žádnému výsledku a s jachtařem se nepodařilo navázat kontakt. 

Objevila jej až tento týden německá nákladní loď v místě vzdáleném přibližně 320 kilometrů od pobřeží Severní Karolíny, téměř tisíc kilometrů od místa, z něhož vyplul. Kapitánovi lodi prý řekl, že se jachta porouchala a nebyl ji schopen opravit, a tak jej unášelo moře osudu napospas. 

Posádka lodi jej později předala vrtulníku pobřežní stráže, který ho ve čtvrtek převezl do nemocnice. „Je velmi dobře stavěný a silný nejen fyzicky, ale i duševně. A do telefonu mi řekl, že se celou dobu modlil,“ řekl Jordanův otec Frank televizní stanici CNN s tím, že se jeho syn až na drobné zranění ramene cítí dobře.

Čtěte také: Itálie zachraňuje nejméně tisícovku běženců z moře