Záhadné zastřelení 11leté holčičky: po škole ji doma zabil vlastní otec

Záhadné zastřelení 11leté holčičky: po škole ji doma zabil vlastní otec
Jedenáctiletá Timea nedlouho před svou smrtí Foto: Repro: Twitter/Yukio Strachan
Svět

oj Echo24

Bylo pondělí odpoledne a 11letá Timea Lashay Battsová jela domů z prvního dne na nové škole. Usměvavá dívka byla po návratu v jejím domě v poklidné čtvrti amerického Hendersonville postřelena vlastním otcem, po převozu do nemocnice na následky zranění zemřela. Policie přitom zprvu operovala s verzí, že Timeu zastřelil venku neznámý pachatel, píše The Washington Post.

Mladá Timea Battsová měla za sebou první den na druhém stupni na nové škole. Plna zážitků se vracela autobusem po vyučování domů, po cestě se ale stala terčem neznámého vraha, který jedenáctiletou slečnu zatím bez bližšího vysvětlení zasáhl.

Tak zněla výpověď dívčina otce Timothyho Battse, podle kterého přišla dívka domů, kde žila spolu s jeho přítelkyní a dvěma sourozenci, se střelným zraněním. Policie tak nejprve opravdu pracovala pouze s verzí, že dívku zabil neznámý pachatel někde mezi autobusovou zastávkou a dveřmi jejího domu.

Objevilo se ale více nesrovnalostí, jako například zcela žádný podezřelý v okolí. Policie pátrala po pachateli i alespoň místu činu, nepřišli ale ani na žádnou osobu, ani na případnou prázdnou nábojnici. Jediná pracovní verze ale stále zůstávala výpověď na oko nevinného otce.

Podle The Daily Mail nicméně nakonec policie zadržela právě jeho a obvinila ho ze zastřelení vlastní dcery. Dle stop na místě činu zjistila, že k vraždě došlo uvnitř domu a Timothyho Battse obvinila ze zabití, manipulování s důkazy, falešné výpovědi a dalších bodů v rámci smrti jeho dcery.

Lidé z poklidného sousedství byli po tomto činu šokováni a otřeseni. Na památku 11leté dívky pokládali svíčky a sociální sítě plnily vzkazy, aby se co nejdříve našel vrah a byl přiveden ke spravedlnosti – aniž by věděli, že pachatelem bude nakonec uznán jediný svědek její otec.

Čtěte také: Devítiletý chlapec zastřelil pětiletého bratra. Zbraň našel v ložnici

Zastřelil lupiče v Riu ruský diplomat, nebo brazilský právník?

Související články