Ukrajinci zatýkali: Velitel praporu Azov byl údajně ruský agent

Zásah ukrajinské tajné služby

Ukrajinci zatýkali: Velitel praporu Azov byl údajně ruský agentNOVÉ
Ilustrační foto. Foto: Foto: archiv
1
Svět
Sdílet:

Ukrajinská tajná policie SBU zadržela velitele ukrajinských dobrovolnických milicí Azov-Krym Stanislava Krasnova a obvinila ho ze spolupráce s Ruskem. Krasnov měl podle obvinění předat ruským agentům seznam bojovníků dobrovolnického pluku Azov a měl vyprovokovat přestřelky na severní hranici okupovaného Krymu. Oznámila to agentura Unian.

Krasnov se na ukrajinské straně účastnil bojů na východě země proti proruským separatistům a v poslední době se aktivně přičinil o blokádu Krymu, který Rusko předloni anektovalo. Podle ukrajinské prokuratury ale přitom tajně spolupracoval s Ruskem. V polovině února se měl údajně v sousedním Bělorusku sejít s pracovníky ruské rozvědky.

Úkolem Krasnova bylo údajně zinscenovat na severní hranici Krymu vraždu ukrajinského aktivisty a vyvolat přestřelku s ruskými vojáky, která měla předznamenat ruskou invazi do jihoukrajinské Chersonské oblasti.

Dobrovolnický pluk Azov vznikl živelně v počátcích bojů s proruským vzbouřenci na jaře roku 2014 a později se stal součástí ukrajinské Národní gardy. Podle kritiků se v něm sdružují ukrajinští neonacisté a aktivisté krajní pravice.

Čtěte také: Ukrajina odtajnila vojenské spisy: ‚Kyjev nejsme schopni ubránit‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články