AfD před volbami slibuje konec imigrace a zákaz muslimských šátků

volby v Německu

AfD před volbami slibuje konec imigrace a zákaz muslimských šátkůNOVÉ
Předsedkyně AfD Frauke Petryová Foto:

Foto: Olaf Kosinsky, licence: CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikimedia Commons 

Svět

Echo24

Uzavření hranic, vyhošťování migrantů a zákaz muslimských šátků slibuje před zářijovými parlamentními volbami protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD). Pravicově populistická strana chce také bojovat proti tuzemské politické oligarchii. Vyplývá to z návrhu volebního programu, který zástupci AfD představili v Berlíně.

„Požadujeme vyhošťování kriminálních migrantů,“ řekla šéfka AfD Frauke Petryová. Toto opatření chce uplatňovat i v případě, že se k dotyčným nebude hlásit žádný stát.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Strana volá i po „okamžitém uzavření hranic k ukončení divoké masové imigrace,“ sdělil předseda programové komise AfD Albrecht Glaser. Slibuje také zrušit oprávnění pro stěhování rodinných příslušníků za uprchlíky.

Strana podporuje všeobecný zákaz nošení muslimských šátků ve veřejných službách. Vyslovila se také pro zastavení výuky islámu na státních školách. „AfD nepřipustí, aby Německo kvůli špatně pochopené toleranci ztratilo svou kulturní tvář,“ uvádí stranický program.

„Utajeným suverénem v Německu je malá, mocná politická oligarchie, která se vytvořila ve stávajících politických stranách,“ stojí také podle agentury DPA v programu AfD. Tato oligarchie má prý kontrolu nad státní mocí, politickou výchovou a mediálními vlivy na společnost.

Program se vyjadřuje i k dalším otázkám, jako jsou důchody a daně. Strana také slibuje zastavit plán na opuštění atomové energie.

Návrh programu vychází z internetové ankety mezi členy strany. Dokument má být přijat na sjezdu delegátů AfD 22. dubna v Kolíně nad Rýnem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.