Nevíte si rady a nechcete medvídka mývala? Darujte Týdeník Echo

Tip na Vánoce

Nevíte si rady a nechcete medvídka mývala? Darujte Týdeník Echo
Domov

Dalibor Balšínek

Na rovinu, Týdeník Echo není jednoduché čtení, není také snadné přijmout vše, co napíše. Týdeník Echo je postavený na výrazných autorech s poctivým kritickým myšlením. Popisujeme změny ve společnosti, události ve světě, jsme spíše pravicového zaměření a zcela jistě konzervativní, přičemž konzervativní lze být zleva i zprava. Co je ale nejdůležitější, nebojíme se diskuze, argumentů, jsme otevření poslouchat a nechat v Týdeníku Echo psát i ty, kteří mají jiný názor. Týdeník Echo je v mnohém provokativní, iritující a jiný než všechny ostatní časopisy. Nebudete litovat, když si ho pořídíte sami a určitě nechybíte, pokud Týdeníkem Echo potěšíte někoho blízkého. Pořídit si ho můžete zde.

Týdeník Echo vstupuje do čtvrtého roku existence. Opíráme se o názorový deník Echo24, který reaguje nejen zpravodajstvím, ale především komentuje aktuální dění. Echo24 mívá denně až 50 tisíc čtenářů, měsíčně ho navštíví i téměř půl milionu čtenářů. 

Naše redakce vznikla jako vzdor oligarchizaci českých médií a proti přímému propojení politiky a médií. Z těchto pozic jsme neustoupili, ale postupně jsme se vyprofilovali jako liberálněkonzervativní platforma hájící tradiční hodnoty a principy liberální demokracie. Našimi tématy jsou úroveň a směřování vzdělání, fungování zdravotnického systému, ale samozřejmě také vývoj na domácí politické scéně, poukazování na snižování míry svobody v naší zemi, regulace a kontrolování života ve společnosti. To vše provádí vláda sociální demokracie, která je v silném vleku konglomerátu Agrofert Andreje Babiše a jeho politické divize. Nemenší prostor věnujeme událostem a vývoji ve světě, komentovali jsme terorismus a radikalizaci islámu v Evropě, vývoj migrační krize, změny v Evropské unii, které přinesou především výsledky hlasování o brexitu. Samozřejmě celý rok jsme popisovali americkou předvolební kampaň, její finále, a tedy nečekané zvolení Donalda Trumpa, který nakonec nemusí být tak děsivým prezidentem, jak popisoval nejen domácí, ale i americký mediální mainstream. Mnohokrát došlo také na Rusko, které se trochu zklidnilo ve svých sférách vlivu v Evropě, ale zato se začalo silně vojensky angažovat v Sýrii. Vše výše jmenované se objevuje i v Best of Echo 2016, které jsme připravili také letos, protože jeho první loňské vydání mělo u čtenářů velký ohlas. 

V letošním roce jsme také spustili dva nové projekty. Nejprve na počátku roku BusinessMonitor24 (BM24), jenž monitoruje nejdůležitější zprávy z českých médií. BM24, který najdete na adrese bm24.cz, publikujeme denně v české a anglické verzi a vydáváme ho také každý pracovní den ráno a rozesíláme jej ve formátu PDF. Je to nesmírně užitečný nástroj pro vytvoření rychlého přehledu relevantních událostí z politiky a byznysu. Vytváří jej autorský tým zkušených novinářů. V září jsme spustili EchoPrime, který obsahuje nejen monitor BM24, ale i všechny komentáře a analýzy z Echo24Týdeníku Echo, eseje, diskuzní Salony a kulturní recenze. EchoPrime je bez reklam a jedná se o skutečný výběr informací, které jsou opravdu relevantní. EchoPrime vznikl také díky velké podpoře našich čtenářů, kteří nám přispěli na crowdfundingovém serveru Hithit. Podpořilo nás více než 800 čtenářů, ti nám poslali téměř 1,6 milionu korun, akce na podporu EchoPrime byla jednou z nejúspěšnějších akcí podobného typu vůbec. Bylo to pro nás v redakci obrovské povzbuzení, doklad, že lidem záleží na svobodných a nezávislých médiích. Zároveň se tím také čtenářům cítíme zavázáni a budeme dělat maximum pro to, abychom nezklamali, čtenáři u nás zůstali, a my tak obhájili svoji existenci.