Jourová se postavila za Babiše. Nahrávky ovlivňování prý nedokazují

politická krize

Jourová se postavila za Babiše. Nahrávky ovlivňování prý nedokazujíNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Evropská komisařka a bývalá ministryně pro místní rozvoj za ANO Věra Jourová se otevřeně postavila za svého bývalého šéfa Andreje Babiše v kauze zveřejněných nahrávek. Ty podle ní nedokazují, že by Babiš ovlivňoval média. Jourová to řekla serveru Aktuálně.cz.

Problém možného politického zneužívání médii má na programu příští měsíc Evropský parlament.

Tajně pořízené nahrávky, které zveřejnil anonymní twitterový účet s názvem Julius Šuman, zachycují rozhovory Babiše a již bývalého novináře MFDnes Marka Přibila ohledně tvorby možných článků proti sociální demokracii.

„Nahrávky to (ovlivňování) nedokazují, protože pokud vím, v reálu nic z toho, o čem se tam mluví, v médiích nevyšlo,“ řekla Jourová pro Aktuálně.cz. Podle ní zná pravdu jen Babiš a novináři z jeho médií.

„Pan Babiš se k tomu vyjádřil. A novináři, které z těch médií znám, by si těžko něco nechali diktovat. Celá kauza uráží především je,“ dodala Jourová. Sama prý ale s ministrem Babišem o věci ještě nemluvila. „Možná to probereme, až se příště uvidíme,“ dodala eurokomisařka.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Kauza s nahrávkami vyhrotila vládní krizi, když před tím se dlouhodobě vlekl nevysvětlený nákup firemních dluhopisů Andrejem Babišem. Premiér Bohuslav Sobotka předal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání ministra Babiše, Zeman ale odvolání zatím blokuje.

Sdílet: