1 "Hezké sluníčkové odpoledne"

Škromach o Hradu vážně uvažuje: Vrátil bych pohodu

NOVÉ

Senátor sociální demokracie Zdeněk Škromach o své prezidentské kandidatuře uvažuje čím dál víc vážně. Do české společnosti by prý z Hradu mohl přinést pohodovou atmosféru a jistoty, uvedl to v pořadu Vaše téma serveru TN.cz. Hned na úvod nezapomněl pohodově pozdravit: „Hezké sluníčkové odpoledne.“ Příští prezidentské volby budou za tři roky.

„Kandidátem se člověk stává ve chvíli, kdy volby nastávají. Já o tom mluvím, budou o tom rozhodovat stranické struktury, ale začínám to brát čím dál víc vážně. Na příkladu Jana Fischera je ale vidět, že člověk nesmí startovat moc brzy,“ uvedl senátor Zdeněk Škromach v pořadu Vaše téma na TN.cz.

Někdejší úřednický premiér Jan Fischer byl dlouhé měsíce před přímou prezidentskou volbou mezi jasně nejpopulárnějším z kandidátů. Nakonec se nedokázal dostat ani do druhého kola.

„Byl bych rád, kdyby za mnou stála silná politická strana, což je určitě sociální demokracie,“ říká Škromach, že o nominaci ČSSD stojí.

Co by mohl jako prezident nabídnout? „Po tom období blbé nálady je potřeba lidem vrátit dobrou náladu, jistotu, že budou mít práci, že uživí rodinu, že budou mít kde bydlet.“

Čtěte také: Kavárna vybírá prezidenta. Pokud prasata nezačnou létat

Na rozdíl od prezidenta Miloše Zemana, které přesto považuje za dobrého prezidenta, by ale „spíše chtěl, aby se lidé cítili dobře a vládla pohodová atmosféra“.

Pokud by však Miloš Zeman kandidoval, do voleb nepůjde. „Vždycky jsem to říkal. Nemá cenu volit ve stejných vodách voličů.“

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.